Přeskočit na hlavní obsah

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.


Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa.

1. Zjistěte, proč chcete programovat
Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování.

2. Vyberte správný jazyk programování
Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá se, že některé jazyky jsou pro začátečníky jednodušší než jiné. Ale který jazyk vybrat? Pokud chcete, například, vytvořit aplikaci pro systém iOS, začněte zkoumat Swift. Pokud je vaším cílem aplikace pro mobilní telefony, potřebujete Java, Objective C nebo C #. Webové portály vyžadují go, python a php; pro vývoj webových aplikací prozkoumejte JavaScript.

3. Začněte něčím malým ... a buďte trpěliví
Bez ohledu na volbu jazyka nebo způsobu výuky, byste měli vždy začít od nuly. Když se David Sinsky naučil programovat za osm týdnů, strávil, například, jeden víkend studiem základů Pythonu a druhý víkend věnoval Django. Když vzal do ruky učebnice, smazal již napsaný kód a opakovaně absolvoval vzdělávací materiál od nuly. Začněte se základy a buďte trpěliví sami k sobě. Při programování prvního projektu jej rozdělte do několika etap. A pokud vám nevyhovuje některý ze způsobů učení, nevzdávejte se - zkuste jiný.

4. Zkuste aplikace pro děti
V moderním světě se dokonce i děti učí programovat. Bez ohledu na to, že mnoho programů pro výuku dětí jsou velmi jednoduché, některé z nich (například Scratch) jsou vhodné pro jakýkoli věk. Nezáleží na tom, kolik je vám let, i dětské animační aplikace mohou naučit základy programování.

5. Využijte bezplatné online školení
Bezplatné online školení a projekty (Codecademy, Hour of Code apod.) Vám pomohou napsat první program. Tutoriály od Khan Academy, Codecademy, Code.org a dalších představí základy programování a vše potřebné pro vytvoření hry, webu nebo jiného projektu. To je dobrý výchozí bod.

6. Absolvujte online kurz
Programovací online kurzy jsou rozsáhlejší ve srovnání s weby nabízejícími on-line školení v jednom programovacím jazyce. Takové kurzy jsou navrženy tak, aby naučily základním dovednostem během několika měsíců na univerzitní úrovni.

7. Bezplatné knihy o programování
Pokud máte nějaký problém nebo potřebujete najít odpověď na svou otázku, nezapomeňte na manuály. Na GitHub najdete obrovskou sbírku více než 500 bezplatných knih o programování. K dispozici je také sbírka elektronických knih, která pokrývá 24 programovacích jazyků.

8. Zkoumejte a hrajte
Občas jsou hry nejlepším způsobem učení. Mnoho knih o programování vás naučí naprogramovat jednoduché nebo složité hry, ale některé tréninkové stránky mají samy podobu her. Code Combat a CodinGame jsou nástroje, které můžete využít k zábavě.

9. Najděte mentora nebo se jim staňte
Komunita programátorů je plná lidí připravených pomoci další generaci programátorů. Hack.pledge () je místo, které vám pomůže najít mentora. Můžete se také stát mentorem pro někoho jiného. Vyučování toho, co jste nastudoval, pomůže lépe zapamatovat informace.

10. Prozkoumejte kód jiného uživatele
Přepsáním kódu někoho jiného a ​​zkoumáním každého řádku a každé drobné chyby můžete lépe porozumět celkovému obrazu. Díky otevřenému zdrojovému kódu máte možnost naučit se cokoliv. Nezapomeňte sdílet kód, pokud se vám podaří vylepšit některé části softwaru.

V iQuestu hledáme šikovného programátora, který umí nebo se chce naučit tvořit webové a mobilní aplikace a nebojí se výzev a složitých úkolů.

Komentáře

  1. Zajimave, a muzu poprosit o clanek 10 zpusobu jak se naucit management? Ono totiz jeste slozitejsi nez hledat programatora je kdyz se hleda spickovy manager. Mimo jine se o necem takovem pise na www.zahady.wz.cz ale to jen pokud uz nekdo programuje, a chtel by osobni rozvoj.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Progressive Web Apps! Proč tvořit Progresivní Webové Aplikace pro své podnikání?

Představte si, že vaše stránky interagují s uživatelem jako aplikace. To znamená, že uživatel ji může nainstalovat na libovolné zařízení, dostávat oznámení a pracovat s aplikací (i bez připojení k internetu). To je skutečná technologie, kterou aktivně podporuje Google. V tomto článku Vám progresivní webové aplikace popíšu detailně. Google poprvé použil termín Progressive web apps (PWA) v roce 2015. Tento způsob tvorby webové stránky přitáhl pozornost díky relativní jednoduchosti vývoje a téměř okamžité interakce s uživatelem. Co je nakonec PWA? Můžete to vnímat jako web vytvořený s použitím webových technologií, ale interaguje s uživatelem jako aplikace. Progresivní webové aplikace přenáší funkce, které očekáváme od nativních aplikací, do prostředí mobilních prohlížečů, a to tím, že využívá standardní technologie a běží v zabezpečeném kontejneru dostupném všem uživatelům na webu. Rozdíly PWA od nativních aplikací PWA můžou být použité v prohlížečích Google, Opera,

7 rad pro začínající webové vývojáře

Umíte vytvářet jednoduché webové stránky nebo mobilní aplikace a chtěli byste si efektivně osvojit nové přínosné dovednosti a vyvíjet co nejkvalitnější systémy? Jsem vývojářkou iQuest týmu, s pracovní zkušeností zhruba rok, a každodenní využití těchto principů mi pomohlo posunout se dopředu za relativně krátkou dobu. Těchto 7 rad vám pomohou posunout se dál a zároveň se vyvarovat zbytečného stresu. Začněte něčím jednoduchým Začněte s něčím malým a jednoduchým, kde máte velkou šanci úkol zvládnout. Buďte trpěliví. Jakmile ovládnete základy, začněte je aplikovat na dílčí úkoly komplexnějších věcí. Zvolte vhodné prostředí pro rychlejší rozvoj Najděte společnost, která je ochotna vás rozvíjet, a s kterou budete vzájemně spokojeni. Myslím, že je hodně důležité hledat firmu, kde si lidé navzájem pomáhají. Něco nevědět není známkou slabosti, obzvlášť v této profesi Jestli něco nevíte, je dobré se nad věcí zamyslet a co nejpřesněji zformulovat a popsat svůj dotaz. Odpověď s