Přeskočit na hlavní obsah

5 důvodů k tvorbě rozsáhlého webu s použitím technologie umělé inteligence (AI).Gartner ještě loni psal o tom, že všechny velké společnosti, které pracují v oboru elektronického obchodování, začnou používat hlasové a dokonce i video vyhledávání produktů před rokem 2021. Použití řešení na základě umělé inteligence ve vývoji webových stránek umožní internetovým obchodům lépe porozumět potřebám a náladě svých spotřebitelů. V důsledku toho budou e-shopy schopné nabídnout každému zákazníkovi produkt, který přesně odpovídá jeho potřebám, a to na základě analýzy uživatelských preferencí. Futurologové předpovídají, že společnosti, které uplatní inovace na bázi umělé inteligence do roku 2020, zvýší své zisky o 30 %.

V tomto článku vyjmenujeme 5 důvodů k použití technologie umělé inteligence pro vývoj webu.

1. Ještě rychlejší vyhledávání.

Moderní uživatelé chtějí získat potřebnou informaci co nejrychleji a nejsnadněji. Hlasové vyhledávání je už teď velmi populární u mladší generace. Potřebujete předem předvídat možnost snadného vyhledávání Vašich webových stránek na internetu pomocí Siri a Google Assistant. Je třeba také přemýšlet o budoucí implementaci hlasového asistenta při vývoji webové stránky, protože funkce hlasového vyhledávání zboží se brzy stane velmi důležitým kritériem pro loajalitu uživatelů.

2. Ještě efektivnější komunikace.

Chatové boty pomáhají vytvořit přirozenější komunikační proces. Díky technologii umělé inteligence se chatboty brzy naučí rozpoznat a napodobit lidské emoce. Více online zákazníků bude komunikovat s chatboty na webu. Tato možnost pomůže nakonec odstranit bariéry a udělá proces online nakupování pohodlným a příjemným.

Díky zavedení AI bude interakce s chatboty podobná komunikaci se skutečným konzultantem v obchodě, který vidí reakci kupujícího na konkrétní produkt, jeho cenu, kvalitu atd. Někteří odborníci již dnes předpovídají, že trh chatových botů dosáhne do roku 2021 obratu zhruba ve výši 3,5 miliardy dolarů. Aby vaše webové stránky zůstaly v trendu, měli byste zvážit možnost zavedení chatových botů, zejména v oblasti e-commerce.

3. Opravdu skvělá uživatelská zkušenost.

Pomocí řešení založených na umělé inteligenci můžete web přizpůsobit ještě lépe potřebám každého jednotlivého návštěvníka. Technologie real-time learning pomáhá posoudit náladu každého uživatele a porozumět jeho preferencím. V závislosti na získaných informacích vám technologie umožňuje změnit strukturu stránek pro každého návštěvníka, včetně vyhledávací funkce na webu. Zde je pár dalších možností technologie učení v reálném čase:
 • Změnit v reálném čase doporučení zboží podle potřeb konkrétního návštěvníka webu;
 • Flexibilně spravovat ceny v závislosti na době návštěvy webu;
 • Zobrazit personalizované reklamy;
 • Používat speciálně vybraný videoobsah pro stimulaci prodeje.

4. Maximálně pohodlné nakupování

Nakupováním online z domova u počítače na pohodlné židli mohou kupující ovlivnit vytvoření zcela nové uživatelské zkušenosti. S využitím AI řešení budou online obchody stále více personalizované. Rychle rostoucí trh online prodeje bude stále více zapojovat uživatele do procesu vytváření nejpohodlnějšího nákupního prostředí. Uživatel tak může rychle a snadno získat přístup k potřebným informacím a zároveň pocítí, že webová stránka byla vytvořena speciálně pro něj.

5. Zásadně nový přístup k marketingu

Strojové učení, jako součást konceptu AI, a použití analýzy Big Data otevírají obrovské možnosti pro markeťáky. Výše uvedené technologie umožňují dělat ještě přesnější marketingové prognózy a vytvářet strategie pro konkrétního uživatele založené na jeho chování na webu. Například:
 • Jaký druh zboží bude kupující s největší pravděpodobností kupovat v budoucnu;
 • Které kategorie zboží ho rozčilují a nezajímají;
 • Preferované vyhledávací kanály a zařízení, ze kterých tento uživatel rád nakupuje. 
 • Ceny přijatelné pro uživatele;
 • Období, kdy je uživatel nejvíce nakloněn k nákupu.
Máte nápady na tvorbu firemního software? Naše společnost má více než 15-tileté zkušenosti s implementací komplexních řešení pro velké a střední firmy. Kontaktujte nás a pomůžeme vám vytvořit inovativní řešení přesně pro Vaše podnikání.

Komentáře

 1. Nejak mi to nesedi. Umela inteligence se pouziva k tomu, aby se vzal proces, ktery musi rutinne nebo zlouhave nasledovat clovek, a zautomatizoval se. Na webu je ten proces zejmena registrace uctu na vsech ruznych strankach, prihlasovani, a nejaka personifikace ve smyslu nasledovani lidskeho procesu prochazeni textoveho obsahu a zobrazovani pouze takoveho obsahu, ktery pres prediktivni engine uzivatel bude chtit cist.

  Jinak funkce jako ovladani hlasem jsou k dispozici uz hodne let a stejne jako dotykove monitory se to proste neujalo a neujme. Hlas je proste pro komunikaci s lidmi a nic jineho hlasem rozume ovladat nejde a nepujde. Rozumne ovladani PC hlasem je pouze v nekolika malo pripadech, kdy u toho PC je vice lidi a navzajem ho chteji ovladat, jenze je tam jen jedna klavesnice a jedna mys.

  Co by bylo dobre je napsat neco do hloubky o AI a pridat k tomu zdrojovy kod i business use case.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Metody vývoje aplikací. Waterfall, V-model, Inkrementální model

Existuje několik osvědčených metod pro vývoj software, tzv. best practices. Volba konkretní metody závisí na specifikaci projektu, rozpočtu, subjektivní preferenci a dokonce i temperamentu vedoucího. V tomto článku krátce popíšeme základní metody vývoje webových a mobilních aplikací. «Waterfall Model» (model vodopádu) Jedna z nejstarších metod, zahrnuje postupné procházení etap, z nichž každá musí být plně dokončena, než se začne další. Pomocí modelu vodopádu je snadné řídit projekt. Vývoj je rychlý, náklady a doba trvání jsou předem definovány. Má to ovšem i druhou stránku. Vodopádový model poskytne vynikající výsledek pouze v projektech s jasnými a předem definovanými požadavky a způsoby jejich realizace. Není zde možnost udělat krok zpět, testování začne až poté, co je vývoj ukončen nebo téměř dokončen. Kdy použít model vodopádu? Pouze tehdy, když jsou požadavky známé, jasné a pevně stanovené. Rozporné požadavky neexistují. Nejsou žádné problémy s dost

Co je MVP a proč se vyplatí být minimalistou při vývoji software?

Plánujete vývoj softwarové aplikace? Vydejte se cestou MVP, tedy minimálního životaschopného produktu (Minimal Viable Product). Velmi pravděpodobně vám to ušetří mnoho peněz a starostí. Co je MVP? Pojďme se podívat na to, co se za zkratkou MVP skrývá. MVP neboli minimal viable product je v našem případě software, který je spuštěn s nejmenší možnou funkcionalitou vyvinutou v co nejkratším čase a za co nejnižší možné náklady. Výsledkem je, že můžete rychle získat relevantní zpětnou vazbu od reálných uživatelů. Díky MVP zjistíte, co uživatelé OPRAVDU potřebují a chtějí. Konečný produkt (aplikace či služba) vzniká na základě získané zpětné vazby. V podstatě se jedná o strategii vývoje, která minimalizuje rizika při zavádění nových produktů a služeb a v praxi vám ušetří nejen peníze, ale i čas a energii.  Vývoj mobilní aplikace/software podle strategie MVP spočívá ve vytvoření nejjednodušší verze software , která má sice minimum vlastností a funkcí, ale zároveň je dostatečně výkonná, aby b