Přeskočit na hlavní obsah

Jak vybrat dokonalého vývojáře mobilních aplikací?

Rozhodli jste se vytvořit mobilní aplikaci, ať již aplikaci pro Android nebo iPhone, potřebujete dobrého vývojáře. V moderní době není problém najít dobrého vývojáře, ale pokud chcete toho správného pro Váš podnik, to už je složitější.

Jako někdo, kdo se potkal s různými zákazníky z různých oborů, Vám chci říct, že vybrat správného dodavatele software je mnohem důležitější než ušetřit několik stovek tisíc korun.

Teď přejdeme k tomu, na co byste si měli dát pozor při volbě dodavatele software:

  1. Hledejte vývojáře, který bude mít zájem o Vaše podnikání, nejen o vývoj aplikací.
Správná vývojářská společnost Vám pomůže nejen vytvořit aplikaci podle Vašich představ, ale poskytne také nový pohled na Váš vlastní podnik a jeho fungování. Umí udělat precizní analýzu, na základě které nabídne dokonalou aplikaci pro Vaše účely.

  1. Projděte reference.
Prohlédněte web, podívejte se na reference. Zkuste oslovit firmy, pro které potenciální dodavatel pracoval před tím. Vývojáři s dlouhodobými zkušenostmi budou mít v referencích přes 20 dokončených projektů.

  1. Vybírejte dodavatele, který navazuje osobní kontakt s Vámi
Seznamte se s dodavatelem osobně, navštivte kancelář firmy, případně si promluvte přes Skype. Můžete je poprosit, aby Vás seznámili s lidmi, kteří budou pravděpodobně pracovat na Vašem projektu. Je dobré, když se jedná o interní zaměstnance, projekt se pak řídí snáze.

  1. Dobrý dodavatel by měl nabízet “komplexní balíček”, nejen programování
Vývoj aplikací není jen programování. Od vývojáře potřebujete detailní analýzu s technickým zadáním a návrhem aplikace, promyšlení designu aplikace, vývoj mobilní aplikace, testování, publikaci v AppStore či GooglePlay, další podporu, adaptaci uživatelů a tak dál.

  1. Nenechte se ovlivnit cenou
Nevybírejte dodavatele jenom na základě ceny. Nepotřebujete levnou aplikaci, potřebujete aplikaci, která funguje. Ve snaze ušetřit dostanete produkt, který bude pro Vás a Vaše podnikání velkým zklamáním. V případě, že rozpočet neumožňuje vybrat spolehlivou firmu, vyberte základní funkce aplikace a začněte s nimi. V tomto případě budete mít možnost seznámit se s prací společnosti bez velkých rizik.

  1. Vývoj mobilních aplikací pro více platforem
Před několika lety vývoj mobilních aplikací neumožňoval vyvíjet kvalitní mobilní aplikace pro více platforem najednou. V moderní době jsou hybridní aplikace technologicky vyspělejší a chovají se  jako nativní v každé platformě, jako webové na počítači.

  1. Dodavatel musí umět správně organizovat proces vývoje
Zeptejte se jak probíhá vývoj v dané společnosti. Potřebujete vidět do vývoje vlastní aplikace, ve kterém stadiu se vývojář nachází, kolik času věnuje Vaší aplikaci. Můžete se domluvit s dodavatelem, že budete provádět pravidelné schůzky, na kterých budete informováni o průběhu vývoje.


Daná kritéria Vám pomůžou vybrat správného dodavatele mobilních aplikací pro Vaše podnikání. Volba dodavatele je důležitý krok, jelikož realizace Vašeho projektu bude v jeho rukou.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Progressive Web Apps! Proč tvořit Progresivní Webové Aplikace pro své podnikání?

Představte si, že vaše stránky interagují s uživatelem jako aplikace. To znamená, že uživatel ji může nainstalovat na libovolné zařízení, dostávat oznámení a pracovat s aplikací (i bez připojení k internetu). To je skutečná technologie, kterou aktivně podporuje Google. V tomto článku Vám progresivní webové aplikace popíšu detailně. Google poprvé použil termín Progressive web apps (PWA) v roce 2015. Tento způsob tvorby webové stránky přitáhl pozornost díky relativní jednoduchosti vývoje a téměř okamžité interakce s uživatelem. Co je nakonec PWA? Můžete to vnímat jako web vytvořený s použitím webových technologií, ale interaguje s uživatelem jako aplikace. Progresivní webové aplikace přenáší funkce, které očekáváme od nativních aplikací, do prostředí mobilních prohlížečů, a to tím, že využívá standardní technologie a běží v zabezpečeném kontejneru dostupném všem uživatelům na webu. Rozdíly PWA od nativních aplikací PWA můžou být použité v prohlížečích Google, Opera,

7 rad pro začínající webové vývojáře

Umíte vytvářet jednoduché webové stránky nebo mobilní aplikace a chtěli byste si efektivně osvojit nové přínosné dovednosti a vyvíjet co nejkvalitnější systémy? Jsem vývojářkou iQuest týmu, s pracovní zkušeností zhruba rok, a každodenní využití těchto principů mi pomohlo posunout se dopředu za relativně krátkou dobu. Těchto 7 rad vám pomohou posunout se dál a zároveň se vyvarovat zbytečného stresu. Začněte něčím jednoduchým Začněte s něčím malým a jednoduchým, kde máte velkou šanci úkol zvládnout. Buďte trpěliví. Jakmile ovládnete základy, začněte je aplikovat na dílčí úkoly komplexnějších věcí. Zvolte vhodné prostředí pro rychlejší rozvoj Najděte společnost, která je ochotna vás rozvíjet, a s kterou budete vzájemně spokojeni. Myslím, že je hodně důležité hledat firmu, kde si lidé navzájem pomáhají. Něco nevědět není známkou slabosti, obzvlášť v této profesi Jestli něco nevíte, je dobré se nad věcí zamyslet a co nejpřesněji zformulovat a popsat svůj dotaz. Odpověď s