Přeskočit na hlavní obsah

Jak vybrat dokonalého vývojáře mobilních aplikací?

Rozhodli jste se vytvořit mobilní aplikaci, ať již aplikaci pro Android nebo iPhone, potřebujete dobrého vývojáře. V moderní době není problém najít dobrého vývojáře, ale pokud chcete toho správného pro Váš podnik, to už je složitější.

Jako někdo, kdo se potkal s různými zákazníky z různých oborů, Vám chci říct, že vybrat správného dodavatele software je mnohem důležitější než ušetřit několik stovek tisíc korun.

Teď přejdeme k tomu, na co byste si měli dát pozor při volbě dodavatele software:

  1. Hledejte vývojáře, který bude mít zájem o Vaše podnikání, nejen o vývoj aplikací.
Správná vývojářská společnost Vám pomůže nejen vytvořit aplikaci podle Vašich představ, ale poskytne také nový pohled na Váš vlastní podnik a jeho fungování. Umí udělat precizní analýzu, na základě které nabídne dokonalou aplikaci pro Vaše účely.

  1. Projděte reference.
Prohlédněte web, podívejte se na reference. Zkuste oslovit firmy, pro které potenciální dodavatel pracoval před tím. Vývojáři s dlouhodobými zkušenostmi budou mít v referencích přes 20 dokončených projektů.

  1. Vybírejte dodavatele, který navazuje osobní kontakt s Vámi
Seznamte se s dodavatelem osobně, navštivte kancelář firmy, případně si promluvte přes Skype. Můžete je poprosit, aby Vás seznámili s lidmi, kteří budou pravděpodobně pracovat na Vašem projektu. Je dobré, když se jedná o interní zaměstnance, projekt se pak řídí snáze.

  1. Dobrý dodavatel by měl nabízet “komplexní balíček”, nejen programování
Vývoj aplikací není jen programování. Od vývojáře potřebujete detailní analýzu s technickým zadáním a návrhem aplikace, promyšlení designu aplikace, vývoj mobilní aplikace, testování, publikaci v AppStore či GooglePlay, další podporu, adaptaci uživatelů a tak dál.

  1. Nenechte se ovlivnit cenou
Nevybírejte dodavatele jenom na základě ceny. Nepotřebujete levnou aplikaci, potřebujete aplikaci, která funguje. Ve snaze ušetřit dostanete produkt, který bude pro Vás a Vaše podnikání velkým zklamáním. V případě, že rozpočet neumožňuje vybrat spolehlivou firmu, vyberte základní funkce aplikace a začněte s nimi. V tomto případě budete mít možnost seznámit se s prací společnosti bez velkých rizik.

  1. Vývoj mobilních aplikací pro více platforem
Před několika lety vývoj mobilních aplikací neumožňoval vyvíjet kvalitní mobilní aplikace pro více platforem najednou. V moderní době jsou hybridní aplikace technologicky vyspělejší a chovají se  jako nativní v každé platformě, jako webové na počítači.

  1. Dodavatel musí umět správně organizovat proces vývoje
Zeptejte se jak probíhá vývoj v dané společnosti. Potřebujete vidět do vývoje vlastní aplikace, ve kterém stadiu se vývojář nachází, kolik času věnuje Vaší aplikaci. Můžete se domluvit s dodavatelem, že budete provádět pravidelné schůzky, na kterých budete informováni o průběhu vývoje.


Daná kritéria Vám pomůžou vybrat správného dodavatele mobilních aplikací pro Vaše podnikání. Volba dodavatele je důležitý krok, jelikož realizace Vašeho projektu bude v jeho rukou.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

14 tipů pro návrh ikon mobilních aplikací.

Ikona mobilní aplikace je malý obrázek, který prezentuje aplikaci v mobilním světě , na zařízení uživatele a na obchodech s aplikacemi. Pokud budete brzy vytvářet svoji mobilní aplikaci a návrh ikonky k tomu, přečtěte si tyto tipy. Pomohou vám vyhnout se chybám, se kterými se nováčci mohou setkat. Grafik by se měl soustředit na vzhled ikony, protože se uživatelé často pří výběru aplikace řídí právě vzhledem ikony. Proto nabízíme následující tipy pro vytvoření návrhu ikony mobilní aplikace. Postupujte podle pokynů mobilních výrobců Ikony neexistují samy o sobě, ale uvnitř grafického obalu určitého systému . Měly by se harmonicky vejít do rozhraní aplikace, nevypadat zvláštně vedle ikon jiných aplikací, ale současně být jedinečné. Proto vývoj ikony aplikace začíná seznámením se s příručkou výrobce systému. Zde jsou příručky, se kterými byste měli začít: Oficiální stránka věnovaná Material Design pro Android . Zde si můžete přečíst o stylu, animaci, komponente

Průvodce pro začátečníky ke spuštění a propagaci aplikace.

Poprvé vyvíjíte mobilní aplikaci ? Určitě máte spoustu otázek: Stojí to za to? Má to smysl? Jak se o tom lidé dozvědí? Zde jsou nejobvyklejší otázky a odpovědi, které pomohou začátečníkům vyvinout úspěšnou aplikaci. Mám hodně různých nápadů. Který si mám vybrat? Nejúspěšnější podnikatelé si vybudovali vlastní podnikání tím, že uvádí do praxe mnoho svých myšlenek. Proto se neomezujte na jednu myšlenku. Vytvoření aplikace je podobné vydávání hudebního singlu. Nikdy nevíte, který single přinese úspěch. Nápady testujte v aplikaci 4 až 6 měsíců, a pokud nevidíte rostoucí uživatelskou základnu, přejděte na další nápad. Mám nápad na aplikaci. Čím mám začít? Začněte tím, že svůj nápad jasně a podrobně popište na papír. Zkuste vytvořit detailní wireframe/šablonu budoucí aplikace. Poté, co jste určili vaše požadavky, potřebujete profesionální vývojářskou společnost, která bude schopna udělat návrh, projekt a vyvíjet Vaši aplikaci. Jak zjistím, jestli má uživatel zájem o mou aplikaci? M