Přeskočit na hlavní obsah

Jak vybrat dokonalého vývojáře mobilních aplikací?

Rozhodli jste se vytvořit mobilní aplikaci, ať již aplikaci pro Android nebo iPhone, potřebujete dobrého vývojáře. V moderní době není problém najít dobrého vývojáře, ale pokud chcete toho správného pro Váš podnik, to už je složitější.

Jako někdo, kdo se potkal s různými zákazníky z různých oborů, Vám chci říct, že vybrat správného dodavatele software je mnohem důležitější než ušetřit několik stovek tisíc korun.

Teď přejdeme k tomu, na co byste si měli dát pozor při volbě dodavatele software:

  1. Hledejte vývojáře, který bude mít zájem o Vaše podnikání, nejen o vývoj aplikací.
Správná vývojářská společnost Vám pomůže nejen vytvořit aplikaci podle Vašich představ, ale poskytne také nový pohled na Váš vlastní podnik a jeho fungování. Umí udělat precizní analýzu, na základě které nabídne dokonalou aplikaci pro Vaše účely.

  1. Projděte reference.
Prohlédněte web, podívejte se na reference. Zkuste oslovit firmy, pro které potenciální dodavatel pracoval před tím. Vývojáři s dlouhodobými zkušenostmi budou mít v referencích přes 20 dokončených projektů.

  1. Vybírejte dodavatele, který navazuje osobní kontakt s Vámi
Seznamte se s dodavatelem osobně, navštivte kancelář firmy, případně si promluvte přes Skype. Můžete je poprosit, aby Vás seznámili s lidmi, kteří budou pravděpodobně pracovat na Vašem projektu. Je dobré, když se jedná o interní zaměstnance, projekt se pak řídí snáze.

  1. Dobrý dodavatel by měl nabízet “komplexní balíček”, nejen programování
Vývoj aplikací není jen programování. Od vývojáře potřebujete detailní analýzu s technickým zadáním a návrhem aplikace, promyšlení designu aplikace, vývoj mobilní aplikace, testování, publikaci v AppStore či GooglePlay, další podporu, adaptaci uživatelů a tak dál.

  1. Nenechte se ovlivnit cenou
Nevybírejte dodavatele jenom na základě ceny. Nepotřebujete levnou aplikaci, potřebujete aplikaci, která funguje. Ve snaze ušetřit dostanete produkt, který bude pro Vás a Vaše podnikání velkým zklamáním. V případě, že rozpočet neumožňuje vybrat spolehlivou firmu, vyberte základní funkce aplikace a začněte s nimi. V tomto případě budete mít možnost seznámit se s prací společnosti bez velkých rizik.

  1. Vývoj mobilních aplikací pro více platforem
Před několika lety vývoj mobilních aplikací neumožňoval vyvíjet kvalitní mobilní aplikace pro více platforem najednou. V moderní době jsou hybridní aplikace technologicky vyspělejší a chovají se  jako nativní v každé platformě, jako webové na počítači.

  1. Dodavatel musí umět správně organizovat proces vývoje
Zeptejte se jak probíhá vývoj v dané společnosti. Potřebujete vidět do vývoje vlastní aplikace, ve kterém stadiu se vývojář nachází, kolik času věnuje Vaší aplikaci. Můžete se domluvit s dodavatelem, že budete provádět pravidelné schůzky, na kterých budete informováni o průběhu vývoje.


Daná kritéria Vám pomůžou vybrat správného dodavatele mobilních aplikací pro Vaše podnikání. Volba dodavatele je důležitý krok, jelikož realizace Vašeho projektu bude v jeho rukou.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Metody vývoje aplikací. Waterfall, V-model, Inkrementální model

Existuje několik osvědčených metod pro vývoj software, tzv. best practices. Volba konkretní metody závisí na specifikaci projektu, rozpočtu, subjektivní preferenci a dokonce i temperamentu vedoucího. V tomto článku krátce popíšeme základní metody vývoje webových a mobilních aplikací. «Waterfall Model» (model vodopádu) Jedna z nejstarších metod, zahrnuje postupné procházení etap, z nichž každá musí být plně dokončena, než se začne další. Pomocí modelu vodopádu je snadné řídit projekt. Vývoj je rychlý, náklady a doba trvání jsou předem definovány. Má to ovšem i druhou stránku. Vodopádový model poskytne vynikající výsledek pouze v projektech s jasnými a předem definovanými požadavky a způsoby jejich realizace. Není zde možnost udělat krok zpět, testování začne až poté, co je vývoj ukončen nebo téměř dokončen. Kdy použít model vodopádu? Pouze tehdy, když jsou požadavky známé, jasné a pevně stanovené. Rozporné požadavky neexistují. Nejsou žádné problémy s dost

Co je MVP a proč se vyplatí být minimalistou při vývoji software?

Plánujete vývoj softwarové aplikace? Vydejte se cestou MVP, tedy minimálního životaschopného produktu (Minimal Viable Product). Velmi pravděpodobně vám to ušetří mnoho peněz a starostí. Co je MVP? Pojďme se podívat na to, co se za zkratkou MVP skrývá. MVP neboli minimal viable product je v našem případě software, který je spuštěn s nejmenší možnou funkcionalitou vyvinutou v co nejkratším čase a za co nejnižší možné náklady. Výsledkem je, že můžete rychle získat relevantní zpětnou vazbu od reálných uživatelů. Díky MVP zjistíte, co uživatelé OPRAVDU potřebují a chtějí. Konečný produkt (aplikace či služba) vzniká na základě získané zpětné vazby. V podstatě se jedná o strategii vývoje, která minimalizuje rizika při zavádění nových produktů a služeb a v praxi vám ušetří nejen peníze, ale i čas a energii.  Vývoj mobilní aplikace/software podle strategie MVP spočívá ve vytvoření nejjednodušší verze software , která má sice minimum vlastností a funkcí, ale zároveň je dostatečně výkonná, aby b