Jak vybrat dokonalého vývojáře mobilních aplikací?

Rozhodli jste se vytvořit mobilní aplikaci, ať již aplikaci pro Android nebo iPhone, potřebujete dobrého vývojáře. V moderní době není problém najít dobrého vývojáře, ale pokud chcete toho správného pro Váš podnik, to už je složitější.

Jako někdo, kdo se potkal s různými zákazníky z různých oborů, Vám chci říct, že vybrat správného dodavatele software je mnohem důležitější než ušetřit několik stovek tisíc korun.

Teď přejdeme k tomu, na co byste si měli dát pozor při volbě dodavatele software:

  1. Hledejte vývojáře, který bude mít zájem o Vaše podnikání, nejen o vývoj aplikací.
Správná vývojářská společnost Vám pomůže nejen vytvořit aplikaci podle Vašich představ, ale poskytne také nový pohled na Váš vlastní podnik a jeho fungování. Umí udělat precizní analýzu, na základě které nabídne dokonalou aplikaci pro Vaše účely.

  1. Projděte reference.
Prohlédněte web, podívejte se na reference. Zkuste oslovit firmy, pro které potenciální dodavatel pracoval před tím. Vývojáři s dlouhodobými zkušenostmi budou mít v referencích přes 20 dokončených projektů.

  1. Vybírejte dodavatele, který navazuje osobní kontakt s Vámi
Seznamte se s dodavatelem osobně, navštivte kancelář firmy, případně si promluvte přes Skype. Můžete je poprosit, aby Vás seznámili s lidmi, kteří budou pravděpodobně pracovat na Vašem projektu. Je dobré, když se jedná o interní zaměstnance, projekt se pak řídí snáze.

  1. Dobrý dodavatel by měl nabízet “komplexní balíček”, nejen programování
Vývoj aplikací není jen programování. Od vývojáře potřebujete detailní analýzu s technickým zadáním a návrhem aplikace, promyšlení designu aplikace, vývoj mobilní aplikace, testování, publikaci v AppStore či GooglePlay, další podporu, adaptaci uživatelů a tak dál.

  1. Nenechte se ovlivnit cenou
Nevybírejte dodavatele jenom na základě ceny. Nepotřebujete levnou aplikaci, potřebujete aplikaci, která funguje. Ve snaze ušetřit dostanete produkt, který bude pro Vás a Vaše podnikání velkým zklamáním. V případě, že rozpočet neumožňuje vybrat spolehlivou firmu, vyberte základní funkce aplikace a začněte s nimi. V tomto případě budete mít možnost seznámit se s prací společnosti bez velkých rizik.

  1. Vývoj mobilních aplikací pro více platforem
Před několika lety vývoj mobilních aplikací neumožňoval vyvíjet kvalitní mobilní aplikace pro více platforem najednou. V moderní době jsou hybridní aplikace technologicky vyspělejší a chovají se  jako nativní v každé platformě, jako webové na počítači.

  1. Dodavatel musí umět správně organizovat proces vývoje
Zeptejte se jak probíhá vývoj v dané společnosti. Potřebujete vidět do vývoje vlastní aplikace, ve kterém stadiu se vývojář nachází, kolik času věnuje Vaší aplikaci. Můžete se domluvit s dodavatelem, že budete provádět pravidelné schůzky, na kterých budete informováni o průběhu vývoje.


Daná kritéria Vám pomůžou vybrat správného dodavatele mobilních aplikací pro Vaše podnikání. Volba dodavatele je důležitý krok, jelikož realizace Vašeho projektu bude v jeho rukou.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vydělat na mobilní aplikaci v roce 2018?