Přeskočit na hlavní obsah

Progressive Web Apps! Proč tvořit Progresivní Webové Aplikace pro své podnikání?


Představte si, že vaše stránky interagují s uživatelem jako aplikace. To znamená, že uživatel ji může nainstalovat na libovolné zařízení, dostávat oznámení a pracovat s aplikací (i bez připojení k internetu). To je skutečná technologie, kterou aktivně podporuje Google. V tomto článku Vám progresivní webové aplikace popíšu detailně.

Google poprvé použil termín Progressive web apps (PWA) v roce 2015. Tento způsob tvorby webové stránky přitáhl pozornost díky relativní jednoduchosti vývoje a téměř okamžité interakce s uživatelem.

Co je nakonec PWA? Můžete to vnímat jako web vytvořený s použitím webových technologií, ale interaguje s uživatelem jako aplikace. Progresivní webové aplikace přenáší funkce, které očekáváme od nativních aplikací, do prostředí mobilních prohlížečů, a to tím, že využívá standardní technologie a běží v zabezpečeném kontejneru dostupném všem uživatelům na webu.

Rozdíly PWA od nativních aplikací
  1. PWA můžou být použité v prohlížečích Google, Opera, Firefox a Microsoft jakýchkoli zařízeních, bez ohledu na velikost obrazovky a dalších specifikací.
  2. Vývojáři aplikací tvrdí, že tvorba progresivních aplikací je jednodušší a rychlejší než tvorba obyčejného webu
  3. Nepotřebujete API s podporou zpětné kompatibility. V případě PWA uživatelé opakovaně používají stejnou verzi kódu webu (na rozdíl od klasických aplikací).

A to je jen začátek. Microsoft se zabývá řešením problému, jak přidat progresivní webové aplikace do Windows Store. Google v květnu 2016 oznámila dlouhý seznam nápadů pro rozvoj pokročilých aplikací.

Proč tvořit PWA pro své podnikání? Proč už teď?

V červnu 2016 vydaní Recode zveřejnilo studii, která potvrdila to, co mnozí odborníci tvrdili už před tím: rozmach tradičních aplikací už přešel, a procento lidí, kteří odinstalují aplikace, stále roste.
ComScore také uvedl, že většina uživatelů chytrých telefonů nestáhne za měsíc žádnou aplikaci. Pouze asi jedna třetina uživatelů chytrých telefonů něco stahuje, většinou se jedná o 2 až 3 aplikace měsíčně.

Proč progresivní webové aplikace změní situaci?

  • Uživatelé můžou přecházet na PWA pomocí odkazů na sociálních sítích nebo při procházení webu. Je to mnohem pohodlnější, než soutěžit o zobrazení se dvěma miliony dostupných aplikací na App Store nebo Google Play.
  • Instalace aplikací je okamžitá. Všechny komponenty, které vyžadují dlouhé stažení, již jsou instalovány do mezipaměti při první návštěvě webu uživatelem.
  • Progresivní aplikace mají mnohem menší velikost, protože efektivně využívají schopnosti prohlížeče.
  • Pop-up oznámení, práce v režimu offline a všechny ostatní funkce progresivní aplikace budou fungovat i v případě, že ji uživatel nikdy neinstaloval.
  • Tradiční aplikace můžou být použité pouze na platformě, pro kterou byly vytvořeny. Nemůžete použít aplikaci na počítači, stejně jako v zařízení Android nebo iOS (kromě hybridních aplikací).
  • Když nejste v obchodu s aplikacemi, nejste omezení pravidly App Store a nemusíte platit 30 % tržeb.


Progresivní webové aplikace kombinují to nejlepší z webu a aplikací. Není potřeba je instalovat z app storu nebo Google play, uživatel si tak buduje vztah s danou webovou aplikací již od samého počátku. Progresivní webová aplikace má rychlé načítání, a to dokonce i u pomalého připojení. Po první návštěvě webové aplikace funguje i v offline režimu. Sama se nainstaluje na plochu daného zařízení, poté se PWA načítá jako top-level aplikace ve full screen zobrazení. Dokonce může posílat relevantní notifikace.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

14 tipů pro návrh ikon mobilních aplikací.

Ikona mobilní aplikace je malý obrázek, který prezentuje aplikaci v mobilním světě , na zařízení uživatele a na obchodech s aplikacemi. Pokud budete brzy vytvářet svoji mobilní aplikaci a návrh ikonky k tomu, přečtěte si tyto tipy. Pomohou vám vyhnout se chybám, se kterými se nováčci mohou setkat. Grafik by se měl soustředit na vzhled ikony, protože se uživatelé často pří výběru aplikace řídí právě vzhledem ikony. Proto nabízíme následující tipy pro vytvoření návrhu ikony mobilní aplikace. Postupujte podle pokynů mobilních výrobců Ikony neexistují samy o sobě, ale uvnitř grafického obalu určitého systému . Měly by se harmonicky vejít do rozhraní aplikace, nevypadat zvláštně vedle ikon jiných aplikací, ale současně být jedinečné. Proto vývoj ikony aplikace začíná seznámením se s příručkou výrobce systému. Zde jsou příručky, se kterými byste měli začít: Oficiální stránka věnovaná Material Design pro Android . Zde si můžete přečíst o stylu, animaci, komponente

Průvodce pro začátečníky ke spuštění a propagaci aplikace.

Poprvé vyvíjíte mobilní aplikaci ? Určitě máte spoustu otázek: Stojí to za to? Má to smysl? Jak se o tom lidé dozvědí? Zde jsou nejobvyklejší otázky a odpovědi, které pomohou začátečníkům vyvinout úspěšnou aplikaci. Mám hodně různých nápadů. Který si mám vybrat? Nejúspěšnější podnikatelé si vybudovali vlastní podnikání tím, že uvádí do praxe mnoho svých myšlenek. Proto se neomezujte na jednu myšlenku. Vytvoření aplikace je podobné vydávání hudebního singlu. Nikdy nevíte, který single přinese úspěch. Nápady testujte v aplikaci 4 až 6 měsíců, a pokud nevidíte rostoucí uživatelskou základnu, přejděte na další nápad. Mám nápad na aplikaci. Čím mám začít? Začněte tím, že svůj nápad jasně a podrobně popište na papír. Zkuste vytvořit detailní wireframe/šablonu budoucí aplikace. Poté, co jste určili vaše požadavky, potřebujete profesionální vývojářskou společnost, která bude schopna udělat návrh, projekt a vyvíjet Vaši aplikaci. Jak zjistím, jestli má uživatel zájem o mou aplikaci? M