Přeskočit na hlavní obsah

Proč je vývoj mobilních aplikací drahý?


Proč jsou náklady na vývoj mobilních aplikací tak vysoké? Pro korporace nejspíš není problém uhradit za vývoj statisíce korun, ovšem pro startupy to může být velká finanční rána. Dnes budeme hovořit o důvodech, které ovlivňují vysoké náklady na tvorbu mobilních aplikací.

Jelikož aplikace pro Android a iOS mají poměrně malou velikost (například do roku 2015, Google omezoval velikost stahovaných aplikací na Google Play do 50 MB), může se zdát, že vytváření aplikací je také poměrně jednoduchá a levná záležitost. Ve skutečnosti všechno není tak snadné a existuje několik důvodů, proč jsou mobilní aplikace drahé:

  1. Tvorba mobilní aplikace zahrnuje vývoj designu a backendu.
Pokud chcete něco složitějšího než je kalkulačka nebo čtečka knih, budete potřebovat serverovou část s databází a API. Dokonce i nejjednodušší aplikace se neobejde bez návrhu a uživatelského rozhraní (UI).

Proč aplikace toto všechno potřebuje? Design a uživatelské rozhraní pro iOS a Android aplikace jsou důležité. Je to první věc, kterou uživatelé uvidí po instalaci (a někdy i dříve: spoustu uživatelů si nejprve prohlédnou  screenshoty aplikace, které jsou dostupné v obchodu s aplikacemi , teprve poté se rozhodnou pro nějakou aplikaci). Jestliže se firma rozhodne neinvestovat do kvalitního designu své aplikace, může se lehce stát, že prohraje svůj konkurenční boj.

Tady je například interface dvou různých aplikací, které nabízejí stejné funkce pro správu rodinných financí. Co byste si vybrali?

Většina uživatelů nejspíš vybere aplikaci vpravo  - její rozhraní je přesnější a více informativní. Promyšlený UI je standard, bez kterého můžete počítat s neúspěchem. Dobrý design a spolehlivý backend zvyšují náklady na vytvoření mobilní aplikace.

  1. Vysoká poptávka po vývojářích
To je dalším důvodem, proč je tvorba aplikací drahá. 2,6 miliardy lidí používají chytré telefony a 87% je mají u sebe - je očividné, že za takových okolností zde vzniká konkurenční boj o možnost zaujmout místo na mobilním displeji své cílové skupiny. Mobilní vývoj zažívá vysokou poptávku, zatímco počet zkušených vývojářů s širokou škálou dovedností není tak velký.

  1. Nutnost podporovat různé verze platformy
Tento faktor má také vliv na náklady na vývoj mobilních aplikací. Nejvíce se to týká vývoje pro Android. Podívejte se kolik verzí platformy musí vývojáři vzít v úvahu:

Zdroj: Droid Life, září 2016

Ale i v případě Apple není vše tak jednoduché, což rovněž ovlivňuje cenu vývoje mobilní aplikace:
Zdroj: David Smith, září 2016

Jelikož je třeba, aby se aplikace chovala stejným způsobem nejen na Android a iOS, ale i na různých verzích stejné platformy, je potřeba počítat s tím, že to nějakou dobu trvá. V důsledku toho se zvyšuje čas a rostou náklady na vývoj aplikace.

  1. Nedostatek zkušených vývojářů
Osvojit si základy programování v jakémkoliv jazyce není tak těžké, ale háček je v tom, že mobilní vývoj komerčních a podnikových aplikací vyžaduje mnohem víc: za prvé, odpovídající zkušenost, a za druhé, příslušné znalosti nezbytných technologií, frameworků a programovacích jazyků. Málo kdo je ochoten neustále se učit, osvojovat si nové technologie (něco nového se objeví téměř každý měsíc) a ponořit se do nuancí v této oblasti.

Vysoké náklady na vývoj mobilních aplikací pro iOS a Android jsou ovlivněny několika faktory, především vysokou poptávkou po mobilním vývoji a nedostatkem zkušených vývojářů. Věříme, že kvalitní produkt, který pracuje ve prospěch Vašeho podnikání, nemůže být levný. Náklady na vývoj můžete snížit tím, že vytvoříte hybridní mobilní aplikaci.

V iQuest vyvíjíme mobilní aplikace nové generace. Vytvoříme aplikaci pro Váš startup, zaběhlý projekt i velkou firmu.Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

14 tipů pro návrh ikon mobilních aplikací.

Ikona mobilní aplikace je malý obrázek, který prezentuje aplikaci v mobilním světě , na zařízení uživatele a na obchodech s aplikacemi. Pokud budete brzy vytvářet svoji mobilní aplikaci a návrh ikonky k tomu, přečtěte si tyto tipy. Pomohou vám vyhnout se chybám, se kterými se nováčci mohou setkat. Grafik by se měl soustředit na vzhled ikony, protože se uživatelé často pří výběru aplikace řídí právě vzhledem ikony. Proto nabízíme následující tipy pro vytvoření návrhu ikony mobilní aplikace. Postupujte podle pokynů mobilních výrobců Ikony neexistují samy o sobě, ale uvnitř grafického obalu určitého systému . Měly by se harmonicky vejít do rozhraní aplikace, nevypadat zvláštně vedle ikon jiných aplikací, ale současně být jedinečné. Proto vývoj ikony aplikace začíná seznámením se s příručkou výrobce systému. Zde jsou příručky, se kterými byste měli začít: Oficiální stránka věnovaná Material Design pro Android . Zde si můžete přečíst o stylu, animaci, komponente

Průvodce pro začátečníky ke spuštění a propagaci aplikace.

Poprvé vyvíjíte mobilní aplikaci ? Určitě máte spoustu otázek: Stojí to za to? Má to smysl? Jak se o tom lidé dozvědí? Zde jsou nejobvyklejší otázky a odpovědi, které pomohou začátečníkům vyvinout úspěšnou aplikaci. Mám hodně různých nápadů. Který si mám vybrat? Nejúspěšnější podnikatelé si vybudovali vlastní podnikání tím, že uvádí do praxe mnoho svých myšlenek. Proto se neomezujte na jednu myšlenku. Vytvoření aplikace je podobné vydávání hudebního singlu. Nikdy nevíte, který single přinese úspěch. Nápady testujte v aplikaci 4 až 6 měsíců, a pokud nevidíte rostoucí uživatelskou základnu, přejděte na další nápad. Mám nápad na aplikaci. Čím mám začít? Začněte tím, že svůj nápad jasně a podrobně popište na papír. Zkuste vytvořit detailní wireframe/šablonu budoucí aplikace. Poté, co jste určili vaše požadavky, potřebujete profesionální vývojářskou společnost, která bude schopna udělat návrh, projekt a vyvíjet Vaši aplikaci. Jak zjistím, jestli má uživatel zájem o mou aplikaci? M