Zadaní je 50% úspěchu. Na co je třeba dát pozor při vytváření zadání projektu?Dobrý vývojář by Vám měl pomoct s vypracováním zadaní, který bude přesně popisovat projekt a odpovídat Vašim představám. Pro vývojáře je taky hodně důležité, aby pochopil projekt do hloubky už od začátku.

Správné zadaní by mělo obsahovat:

1. Popis Vaší společnosti a aplikace, kterou chcete. V první části zadání byste měli spolu s dodavatelem odpovědět na následující otázky:

  • Čím se zabývá Vaše společnost?
  • Jak plánujete používat aplikaci ve Vašem podnikání?
  • Jaký typ aplikace potřebujete? (vývojář by Vás měl informovat o typech aplikací)
  • Co je cílem aplikace a jakých výsledků chcete dosáhnout pomocí této aplikace?
  • Kdo je cílovou skupinou?
2. Je třeba stanovit přibližné termíny vývoje první verze aplikace. Když je známý konkretní termín, vývojář má motivaci soustředit se na práci a dodělat ji včas.

3. Stanovit technické zadání, s čímž Vám musí pomoct vývojář. Technické zadaní je důležité pro vývoj, čím je podrobnější zadání, tím méně bude chyb při vývoji.

4. Stanovit design/styl aplikace. Se stylem, logem a celkovým designem aplikace Vám pomůže grafik, a to buď od dodavatele, případně si můžete najít externího grafika.

5. Další nutné aspekty: kdo bude vést projekt, jak se bude úkolovat, kdy a jak Vám budou prezentovány výsledky jednotlivých etap, jak bude probíhat vývoj v případě změn atp.
Nechte si navrhnout Váš nový informační systém od zkušených odborníků.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vytvořit úspěšný mobilní projekt?