3 základní druhy mobilních aplikací: webová, nativní či hybridní mobilní aplikace?


Chytré mobilní telefony jsou nezbytnou součástí našeho života, požadavky spotřebitelů na mobilní telefony s nejnovějšími technologiemi se zvyšují. Mobilní průmysl je obrovský a roste s každým dnem. Pro uspokojení potřeb spotřebitelů s neustále se měnícími trendy v oblasti mobilních technologií a vývoji aplikací se stále zvyšuje konkurenceschopnost tvorby nejlepších mobilních aplikací. V moderní době se skoro každý zajímá o vývoji mobilních aplikací pro své podnikání.

Nicméně, rostoucí popularita webových a mobilních aplikací přivedla k vzniku různých typů aplikací: na trhu teď najdete nativní, hybridní a webové aplikace. Který typ aplikací vybrat?

Na začátku projdeme základy.

Co je nativní aplikace?
Nativní aplikace je aplikace, která je vytvořena pouze pro jednu platformu. Aplikace je dostupná např. pouze pro iOS nebo pro Android. Pro další platformy je nutné tvořit jinou aplikaci, i když může mít shodnou funkcionalitu.

Co je webová aplikace?
Webové aplikace fungují obvykle na všech platformách jako přizpůsobené www stránky. Omezením bývá nižší možnost spolupráce s hardware mobilních zařízení.

Co je hybridní aplikace?
Hybridní mobilní aplikace je kombinací webových a nativních technologií. Specializované nástroje umožňují vývoj pomocí k tomu určených webových technologií a následné konverze na nativní aplikace pro jednotlivé platformy.

V poslední době jsou hybridní mobilní aplikace stále populárnější a technologicky vyspělejší, proto i největší hráči k nim přecházejí  na úkor konzervativního, náročnějšího a dražšího vývoje nativních aplikací pro každou platformu zvlášť.

Více o srovnání těchto mobilních aplikací si můžete přečíst na stránce hybridníaplikace.cz.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vydělat na mobilní aplikaci v roce 2018?