Přeskočit na hlavní obsah

3 základní druhy mobilních aplikací: webová, nativní či hybridní mobilní aplikace?


Chytré mobilní telefony jsou nezbytnou součástí našeho života, požadavky spotřebitelů na mobilní telefony s nejnovějšími technologiemi se zvyšují. Mobilní průmysl je obrovský a roste s každým dnem. Pro uspokojení potřeb spotřebitelů s neustále se měnícími trendy v oblasti mobilních technologií a vývoji aplikací se stále zvyšuje konkurenceschopnost tvorby nejlepších mobilních aplikací. V moderní době se skoro každý zajímá o vývoji mobilních aplikací pro své podnikání.

Nicméně, rostoucí popularita webových a mobilních aplikací přivedla k vzniku různých typů aplikací: na trhu teď najdete nativní, hybridní a webové aplikace. Který typ aplikací vybrat?

Na začátku projdeme základy.

Co je nativní aplikace?
Nativní aplikace je aplikace, která je vytvořena pouze pro jednu platformu. Aplikace je dostupná např. pouze pro iOS nebo pro Android. Pro další platformy je nutné tvořit jinou aplikaci, i když může mít shodnou funkcionalitu.

Co je webová aplikace?
Webové aplikace fungují obvykle na všech platformách jako přizpůsobené www stránky. Omezením bývá nižší možnost spolupráce s hardware mobilních zařízení.

Co je hybridní aplikace?
Hybridní mobilní aplikace je kombinací webových a nativních technologií. Specializované nástroje umožňují vývoj pomocí k tomu určených webových technologií a následné konverze na nativní aplikace pro jednotlivé platformy.

V poslední době jsou hybridní mobilní aplikace stále populárnější a technologicky vyspělejší, proto i největší hráči k nim přecházejí  na úkor konzervativního, náročnějšího a dražšího vývoje nativních aplikací pro každou platformu zvlášť.

Více o srovnání těchto mobilních aplikací si můžete přečíst na stránce hybridníaplikace.cz.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

14 tipů pro návrh ikon mobilních aplikací.

Ikona mobilní aplikace je malý obrázek, který prezentuje aplikaci v mobilním světě , na zařízení uživatele a na obchodech s aplikacemi. Pokud budete brzy vytvářet svoji mobilní aplikaci a návrh ikonky k tomu, přečtěte si tyto tipy. Pomohou vám vyhnout se chybám, se kterými se nováčci mohou setkat. Grafik by se měl soustředit na vzhled ikony, protože se uživatelé často pří výběru aplikace řídí právě vzhledem ikony. Proto nabízíme následující tipy pro vytvoření návrhu ikony mobilní aplikace. Postupujte podle pokynů mobilních výrobců Ikony neexistují samy o sobě, ale uvnitř grafického obalu určitého systému . Měly by se harmonicky vejít do rozhraní aplikace, nevypadat zvláštně vedle ikon jiných aplikací, ale současně být jedinečné. Proto vývoj ikony aplikace začíná seznámením se s příručkou výrobce systému. Zde jsou příručky, se kterými byste měli začít: Oficiální stránka věnovaná Material Design pro Android . Zde si můžete přečíst o stylu, animaci, komponente

Metody vývoje aplikací. Waterfall, V-model, Inkrementální model

Existuje několik osvědčených metod pro vývoj software, tzv. best practices. Volba konkretní metody závisí na specifikaci projektu, rozpočtu, subjektivní preferenci a dokonce i temperamentu vedoucího. V tomto článku krátce popíšeme základní metody vývoje webových a mobilních aplikací. «Waterfall Model» (model vodopádu) Jedna z nejstarších metod, zahrnuje postupné procházení etap, z nichž každá musí být plně dokončena, než se začne další. Pomocí modelu vodopádu je snadné řídit projekt. Vývoj je rychlý, náklady a doba trvání jsou předem definovány. Má to ovšem i druhou stránku. Vodopádový model poskytne vynikající výsledek pouze v projektech s jasnými a předem definovanými požadavky a způsoby jejich realizace. Není zde možnost udělat krok zpět, testování začne až poté, co je vývoj ukončen nebo téměř dokončen. Kdy použít model vodopádu? Pouze tehdy, když jsou požadavky známé, jasné a pevně stanovené. Rozporné požadavky neexistují. Nejsou žádné problémy s dost