Přeskočit na hlavní obsah

Co nového umí Google Assistant?

Před týdnem proběhla v Krakowě dvoudenní konference od Google pro vývojáře, GDDEurope 2017. Jednou z nejzajímavějších byla ukázka nové funkce hlasového asistenta - Google Assistant, který byl poprvé představen veřejnosti v květnu 2016. Google ukazuje, že se jeho asistent stává chytřejší a chytřejší.
V rámci prezentace Google Developers Day předvedl vedoucí vývojového týmu v Curychu Behshad Behzadi, že Google Assistant pracuje nyní mnohem lépe s kontextem, a díky tomu se naučil odpovídat na složitější otázky a stal se mnohem užitečnější v cestování.
Jednou z nejzajímavějších funkcí služby Google Assistant je nový režim překladače, pomocí kterého asistent přeloží všechna vaše slova do vybraného jazyka. Google již dlouho propaguje schopnosti překladače, ale teď ukázal, jak mohou být použity v reálných situacích.
Umělá inteligence si pamatuje vaše minulé požadavky a na jejich základě přizpůsobuje budoucí výsledky vyhledávání. Například, Behshad Behzadi předvedl možnosti personalizované interakce programu Google Assistant s uživatelem:


  • Jaký je provoz z letiště v Curychu k mému domu?
  • Doprava z letiště v Curychu do vašeho domu je volná, takže potrvá 43 minut
  • Kdy dnes poletí můj let?
  • Váš let 1625 Lufthansa letí do Mnichova dnes v 16:50
  • Jak se mému týmu daří?
  • Barcelona je druhá ve skupině A
  • Jaký je můj oblíbený tým?
  • Řekl jsi mi, že máš rád Barcelonu (autor prezentace vysvětlil, že jí to říkal před několika měsíci)


Poté požádal asistenta o obrázek Thomase a asistent ukázal obrázky s vlakem Thomasem, které jsou nejpopulárnější. Pak Behshad požádal o vyhledání fotbalového týmu "Bayern", jehož členem je Thomas Müller. Poté zase požádal o obrázky s Thomasem a Google zobrazil fotografie hráče.


Na jevišti se Behzadi pokusil najít film pomocí Google Assistant:
  • Jak se nazývá film, ve kterém hrál Tom Cruise? Hraje tam kulečník a zároveň tančí.
Asistent okamžitě odpověděl:
  • Barva peněz.


Společnost prokázala, že Google Assistant začal rychleji odpovídat na otázky, lépe rozpoznávat hlas a efektivněji využívat vyhledávání v určitých scénářích. Některé z uvedených funkcí jsou již k dispozici všem uživatelům - ale zatím ne všechny.


Google Assistant získá rovněž podporu pro Google Lens. Toto bylo oznámeno již na konferenci Google I/O, ovšem ukázku provedli na GDDEurope. Na prezentaci bylo možné vidět, že pomocí programu Google Lens bude možné určit kalorický obsah produktů a konvertovat měnu.

Celý dialog Behshada Behzadi s Google Assistant je dostupný ve videu Day 2 Keynote (GDD Europe '17)


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Progressive Web Apps! Proč tvořit Progresivní Webové Aplikace pro své podnikání?

Představte si, že vaše stránky interagují s uživatelem jako aplikace. To znamená, že uživatel ji může nainstalovat na libovolné zařízení, dostávat oznámení a pracovat s aplikací (i bez připojení k internetu). To je skutečná technologie, kterou aktivně podporuje Google. V tomto článku Vám progresivní webové aplikace popíšu detailně. Google poprvé použil termín Progressive web apps (PWA) v roce 2015. Tento způsob tvorby webové stránky přitáhl pozornost díky relativní jednoduchosti vývoje a téměř okamžité interakce s uživatelem. Co je nakonec PWA? Můžete to vnímat jako web vytvořený s použitím webových technologií, ale interaguje s uživatelem jako aplikace. Progresivní webové aplikace přenáší funkce, které očekáváme od nativních aplikací, do prostředí mobilních prohlížečů, a to tím, že využívá standardní technologie a běží v zabezpečeném kontejneru dostupném všem uživatelům na webu. Rozdíly PWA od nativních aplikací PWA můžou být použité v prohlížečích Google, Opera,

7 rad pro začínající webové vývojáře

Umíte vytvářet jednoduché webové stránky nebo mobilní aplikace a chtěli byste si efektivně osvojit nové přínosné dovednosti a vyvíjet co nejkvalitnější systémy? Jsem vývojářkou iQuest týmu, s pracovní zkušeností zhruba rok, a každodenní využití těchto principů mi pomohlo posunout se dopředu za relativně krátkou dobu. Těchto 7 rad vám pomohou posunout se dál a zároveň se vyvarovat zbytečného stresu. Začněte něčím jednoduchým Začněte s něčím malým a jednoduchým, kde máte velkou šanci úkol zvládnout. Buďte trpěliví. Jakmile ovládnete základy, začněte je aplikovat na dílčí úkoly komplexnějších věcí. Zvolte vhodné prostředí pro rychlejší rozvoj Najděte společnost, která je ochotna vás rozvíjet, a s kterou budete vzájemně spokojeni. Myslím, že je hodně důležité hledat firmu, kde si lidé navzájem pomáhají. Něco nevědět není známkou slabosti, obzvlášť v této profesi Jestli něco nevíte, je dobré se nad věcí zamyslet a co nejpřesněji zformulovat a popsat svůj dotaz. Odpověď s