Co nového umí Google Assistant?

Před týdnem proběhla v Krakowě dvoudenní konference od Google pro vývojáře, GDDEurope 2017. Jednou z nejzajímavějších byla ukázka nové funkce hlasového asistenta - Google Assistant, který byl poprvé představen veřejnosti v květnu 2016. Google ukazuje, že se jeho asistent stává chytřejší a chytřejší.
V rámci prezentace Google Developers Day předvedl vedoucí vývojového týmu v Curychu Behshad Behzadi, že Google Assistant pracuje nyní mnohem lépe s kontextem, a díky tomu se naučil odpovídat na složitější otázky a stal se mnohem užitečnější v cestování.
Jednou z nejzajímavějších funkcí služby Google Assistant je nový režim překladače, pomocí kterého asistent přeloží všechna vaše slova do vybraného jazyka. Google již dlouho propaguje schopnosti překladače, ale teď ukázal, jak mohou být použity v reálných situacích.
Umělá inteligence si pamatuje vaše minulé požadavky a na jejich základě přizpůsobuje budoucí výsledky vyhledávání. Například, Behshad Behzadi předvedl možnosti personalizované interakce programu Google Assistant s uživatelem:


  • Jaký je provoz z letiště v Curychu k mému domu?
  • Doprava z letiště v Curychu do vašeho domu je volná, takže potrvá 43 minut
  • Kdy dnes poletí můj let?
  • Váš let 1625 Lufthansa letí do Mnichova dnes v 16:50
  • Jak se mému týmu daří?
  • Barcelona je druhá ve skupině A
  • Jaký je můj oblíbený tým?
  • Řekl jsi mi, že máš rád Barcelonu (autor prezentace vysvětlil, že jí to říkal před několika měsíci)


Poté požádal asistenta o obrázek Thomase a asistent ukázal obrázky s vlakem Thomasem, které jsou nejpopulárnější. Pak Behshad požádal o vyhledání fotbalového týmu "Bayern", jehož členem je Thomas Müller. Poté zase požádal o obrázky s Thomasem a Google zobrazil fotografie hráče.


Na jevišti se Behzadi pokusil najít film pomocí Google Assistant:
  • Jak se nazývá film, ve kterém hrál Tom Cruise? Hraje tam kulečník a zároveň tančí.
Asistent okamžitě odpověděl:
  • Barva peněz.


Společnost prokázala, že Google Assistant začal rychleji odpovídat na otázky, lépe rozpoznávat hlas a efektivněji využívat vyhledávání v určitých scénářích. Některé z uvedených funkcí jsou již k dispozici všem uživatelům - ale zatím ne všechny.


Google Assistant získá rovněž podporu pro Google Lens. Toto bylo oznámeno již na konferenci Google I/O, ovšem ukázku provedli na GDDEurope. Na prezentaci bylo možné vidět, že pomocí programu Google Lens bude možné určit kalorický obsah produktů a konvertovat měnu.

Celý dialog Behshada Behzadi s Google Assistant je dostupný ve videu Day 2 Keynote (GDD Europe '17)


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vydělat na mobilní aplikaci v roce 2018?