Přeskočit na hlavní obsah

Perspektivy trhu s mobilními aplikacemi

App Store
Trh s mobilními aplikacemi se rozvíjí rychlým tempem a podle předpovědí předních společností bude jeho nárůst ještě větší. Objevuje se stále více a více vývojářů, společností a aplikací. Stoupá také konkurence mezi službami se stejnými funkcemi - někdo láká uživatele designem, někdo přidává nové funkce a někdo využívá možnosti propagace. Analýza trhu s aplikacemi ukazuje, že v roce 2020 dosáhnou výnosy z mobilních aplikací 189 miliard dolarů.


Pokud chcete "naskočit do rozjetého vlaku", je čas realizovat Váš nápad na mobilní službu.
Jaké jsou vyhlídky? Průzkum od App Annie ukazuje, že 46 % světové populace vlastní chytré telefony. A to znamená, že dalších 54 % si v budoucnu pořídí zařízení, na které budou potřebovat instalovat aplikace.


Jak se zalíbit uživatelům neboli které mobilní aplikace jsou teď aktuální?

Věnovali jste pozornost tomu, kolik nyní existuje různých zdrojů informací? Blogy, firemní stránky na Facebook, YouTube kanály a podobné. Uživatelé jsou ztraceni v toku komunikačních kanálů a hledají něco, co jim poskytne komplexní přehled.


Proto největší popularitu mají aplikace - agregátory (webová či mobilní aplikace, která shromažďuje jeden typ informací z různých zdrojů). Uživatelé jsou okouzleni příležitostí rychle a pohodlně získat všechny informace na jednom místě (Flipboard).


Vývoj mobilních aplikací ukazuje, že v dlouhodobém výhledu budou mít majitelé zisk především z těchto dvou zdrojů:


  • reklamy v aplikacích
  • nákup dalších možností a funkcí (např. možnost vypnout reklamu, prémiový režim)


V jakých aplikacích uživatelé stráví nejvíce času?


Podle údajů vedoucích analytických společností tráví uživatelé nejvíce času v následujících typech aplikací:


  • Personalizace aplikací
Tyto služby reagují na základní potřeby zákazníků, jako ústup od stereotypu a touhu vyniknout. Lidé stahují nestandardní ikony pro menu, pozadí, zamčená obrazovka a podobně.


  • Online časopisy
Zajímavé je, že lidé stále čtou noviny a časopisy, avšak v jiném prostředí - mobilní aplikaci. (nárůst těchto služeb činí 135 %)


  • Optimalizace zařízení
I když efekt není moc zřejmý, uživatelé nadále stahují aplikace, které zvyšují výkon, chladí chytré telefony a chrání baterii.


  • Lifehacks
Lidé denně potřebují tipy na nakupování, životní styl a další lifehacky. (81% nárůst)


  • Messengers a aplikace pro cestování a sport
Rozvoj těchto aplikací je více než 50%. Jen si vzpomeňte na to, kolik nových messengerů se objevilo v posledních dvou letech. Když si uvědomíte, že některá aplikace může zjednodušit plánování cesty nebo zefektivnit sportování, máte hned další důvod k tomu navštívit obchod s aplikacemi.


Klíčovým sdělením tohoto seznamu je - sledovat a reagovat na potřeby a zájmy lidí, nacházejte problémy uživatelů a zbavujte se jich.

Co je ještě důležité vědět o perspektivách aplikací?

Pokud chcete najmout tým a vytvořit svou vlastní aplikaci, věnujte pozornost vývojovým trendům, abyste neudělali velkou chybu:


  • Design mobilních aplikací


Musí být jednoduchý, minimalistický a pohodlný. Pokud uživatel potřebuje 10 minut na to, aby aplikaci pochopil, odstraní ji ještě předtím, než těch 10 minut uběhne. Ve vývoji software se jedná o tzv. UX design. Proto se ujistěte, že vaši návrháři jsou seznámeni s těmito trendy nebo najměte šikovného dodavatele software.


Progresivní webové aplikace kombinují to nejlepší ze světa webu a světa aplikací. Jsou užitečné pro uživatele od prvního otevření stránky v prohlížeči, nevyžadují instalaci. Tento trend nabírá obrátky v moderním vývojovém prostředí. Pokud chcete vytvořit PWA, potřebujete kvalitního vývojáře s dlouholetou zkušeností.

Teď máte všechny potřebné informace pro implementaci vašeho podnikatelského nápadu. Odvažte se na to s iQuestem. 😉👍

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

14 tipů pro návrh ikon mobilních aplikací.

Ikona mobilní aplikace je malý obrázek, který prezentuje aplikaci v mobilním světě , na zařízení uživatele a na obchodech s aplikacemi. Pokud budete brzy vytvářet svoji mobilní aplikaci a návrh ikonky k tomu, přečtěte si tyto tipy. Pomohou vám vyhnout se chybám, se kterými se nováčci mohou setkat. Grafik by se měl soustředit na vzhled ikony, protože se uživatelé často pří výběru aplikace řídí právě vzhledem ikony. Proto nabízíme následující tipy pro vytvoření návrhu ikony mobilní aplikace. Postupujte podle pokynů mobilních výrobců Ikony neexistují samy o sobě, ale uvnitř grafického obalu určitého systému . Měly by se harmonicky vejít do rozhraní aplikace, nevypadat zvláštně vedle ikon jiných aplikací, ale současně být jedinečné. Proto vývoj ikony aplikace začíná seznámením se s příručkou výrobce systému. Zde jsou příručky, se kterými byste měli začít: Oficiální stránka věnovaná Material Design pro Android . Zde si můžete přečíst o stylu, animaci, komponente

Průvodce pro začátečníky ke spuštění a propagaci aplikace.

Poprvé vyvíjíte mobilní aplikaci ? Určitě máte spoustu otázek: Stojí to za to? Má to smysl? Jak se o tom lidé dozvědí? Zde jsou nejobvyklejší otázky a odpovědi, které pomohou začátečníkům vyvinout úspěšnou aplikaci. Mám hodně různých nápadů. Který si mám vybrat? Nejúspěšnější podnikatelé si vybudovali vlastní podnikání tím, že uvádí do praxe mnoho svých myšlenek. Proto se neomezujte na jednu myšlenku. Vytvoření aplikace je podobné vydávání hudebního singlu. Nikdy nevíte, který single přinese úspěch. Nápady testujte v aplikaci 4 až 6 měsíců, a pokud nevidíte rostoucí uživatelskou základnu, přejděte na další nápad. Mám nápad na aplikaci. Čím mám začít? Začněte tím, že svůj nápad jasně a podrobně popište na papír. Zkuste vytvořit detailní wireframe/šablonu budoucí aplikace. Poté, co jste určili vaše požadavky, potřebujete profesionální vývojářskou společnost, která bude schopna udělat návrh, projekt a vyvíjet Vaši aplikaci. Jak zjistím, jestli má uživatel zájem o mou aplikaci? M