Perspektivy trhu s mobilními aplikacemi

App Store
Trh s mobilními aplikacemi se rozvíjí rychlým tempem a podle předpovědí předních společností bude jeho nárůst ještě větší. Objevuje se stále více a více vývojářů, společností a aplikací. Stoupá také konkurence mezi službami se stejnými funkcemi - někdo láká uživatele designem, někdo přidává nové funkce a někdo využívá možnosti propagace. Analýza trhu s aplikacemi ukazuje, že v roce 2020 dosáhnou výnosy z mobilních aplikací 189 miliard dolarů.


Pokud chcete "naskočit do rozjetého vlaku", je čas realizovat Váš nápad na mobilní službu.
Jaké jsou vyhlídky? Průzkum od App Annie ukazuje, že 46 % světové populace vlastní chytré telefony. A to znamená, že dalších 54 % si v budoucnu pořídí zařízení, na které budou potřebovat instalovat aplikace.


Jak se zalíbit uživatelům neboli které mobilní aplikace jsou teď aktuální?

Věnovali jste pozornost tomu, kolik nyní existuje různých zdrojů informací? Blogy, firemní stránky na Facebook, YouTube kanály a podobné. Uživatelé jsou ztraceni v toku komunikačních kanálů a hledají něco, co jim poskytne komplexní přehled.


Proto největší popularitu mají aplikace - agregátory (webová či mobilní aplikace, která shromažďuje jeden typ informací z různých zdrojů). Uživatelé jsou okouzleni příležitostí rychle a pohodlně získat všechny informace na jednom místě (Flipboard).


Vývoj mobilních aplikací ukazuje, že v dlouhodobém výhledu budou mít majitelé zisk především z těchto dvou zdrojů:


  • reklamy v aplikacích
  • nákup dalších možností a funkcí (např. možnost vypnout reklamu, prémiový režim)


V jakých aplikacích uživatelé stráví nejvíce času?


Podle údajů vedoucích analytických společností tráví uživatelé nejvíce času v následujících typech aplikací:


  • Personalizace aplikací
Tyto služby reagují na základní potřeby zákazníků, jako ústup od stereotypu a touhu vyniknout. Lidé stahují nestandardní ikony pro menu, pozadí, zamčená obrazovka a podobně.


  • Online časopisy
Zajímavé je, že lidé stále čtou noviny a časopisy, avšak v jiném prostředí - mobilní aplikaci. (nárůst těchto služeb činí 135 %)


  • Optimalizace zařízení
I když efekt není moc zřejmý, uživatelé nadále stahují aplikace, které zvyšují výkon, chladí chytré telefony a chrání baterii.


  • Lifehacks
Lidé denně potřebují tipy na nakupování, životní styl a další lifehacky. (81% nárůst)


  • Messengers a aplikace pro cestování a sport
Rozvoj těchto aplikací je více než 50%. Jen si vzpomeňte na to, kolik nových messengerů se objevilo v posledních dvou letech. Když si uvědomíte, že některá aplikace může zjednodušit plánování cesty nebo zefektivnit sportování, máte hned další důvod k tomu navštívit obchod s aplikacemi.


Klíčovým sdělením tohoto seznamu je - sledovat a reagovat na potřeby a zájmy lidí, nacházejte problémy uživatelů a zbavujte se jich.

Co je ještě důležité vědět o perspektivách aplikací?

Pokud chcete najmout tým a vytvořit svou vlastní aplikaci, věnujte pozornost vývojovým trendům, abyste neudělali velkou chybu:


  • Design mobilních aplikací


Musí být jednoduchý, minimalistický a pohodlný. Pokud uživatel potřebuje 10 minut na to, aby aplikaci pochopil, odstraní ji ještě předtím, než těch 10 minut uběhne. Ve vývoji software se jedná o tzv. UX design. Proto se ujistěte, že vaši návrháři jsou seznámeni s těmito trendy nebo najměte šikovného dodavatele software.


Progresivní webové aplikace kombinují to nejlepší ze světa webu a světa aplikací. Jsou užitečné pro uživatele od prvního otevření stránky v prohlížeči, nevyžadují instalaci. Tento trend nabírá obrátky v moderním vývojovém prostředí. Pokud chcete vytvořit PWA, potřebujete kvalitního vývojáře s dlouholetou zkušeností.

Teď máte všechny potřebné informace pro implementaci vašeho podnikatelského nápadu. Odvažte se na to s iQuestem. 😉👍

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vydělat na mobilní aplikaci v roce 2018?