Přeskočit na hlavní obsah

Perspektivy trhu s mobilními aplikacemi

App Store
Trh s mobilními aplikacemi se rozvíjí rychlým tempem a podle předpovědí předních společností bude jeho nárůst ještě větší. Objevuje se stále více a více vývojářů, společností a aplikací. Stoupá také konkurence mezi službami se stejnými funkcemi - někdo láká uživatele designem, někdo přidává nové funkce a někdo využívá možnosti propagace. Analýza trhu s aplikacemi ukazuje, že v roce 2020 dosáhnou výnosy z mobilních aplikací 189 miliard dolarů.


Pokud chcete "naskočit do rozjetého vlaku", je čas realizovat Váš nápad na mobilní službu.
Jaké jsou vyhlídky? Průzkum od App Annie ukazuje, že 46 % světové populace vlastní chytré telefony. A to znamená, že dalších 54 % si v budoucnu pořídí zařízení, na které budou potřebovat instalovat aplikace.


Jak se zalíbit uživatelům neboli které mobilní aplikace jsou teď aktuální?

Věnovali jste pozornost tomu, kolik nyní existuje různých zdrojů informací? Blogy, firemní stránky na Facebook, YouTube kanály a podobné. Uživatelé jsou ztraceni v toku komunikačních kanálů a hledají něco, co jim poskytne komplexní přehled.


Proto největší popularitu mají aplikace - agregátory (webová či mobilní aplikace, která shromažďuje jeden typ informací z různých zdrojů). Uživatelé jsou okouzleni příležitostí rychle a pohodlně získat všechny informace na jednom místě (Flipboard).


Vývoj mobilních aplikací ukazuje, že v dlouhodobém výhledu budou mít majitelé zisk především z těchto dvou zdrojů:


  • reklamy v aplikacích
  • nákup dalších možností a funkcí (např. možnost vypnout reklamu, prémiový režim)


V jakých aplikacích uživatelé stráví nejvíce času?


Podle údajů vedoucích analytických společností tráví uživatelé nejvíce času v následujících typech aplikací:


  • Personalizace aplikací
Tyto služby reagují na základní potřeby zákazníků, jako ústup od stereotypu a touhu vyniknout. Lidé stahují nestandardní ikony pro menu, pozadí, zamčená obrazovka a podobně.


  • Online časopisy
Zajímavé je, že lidé stále čtou noviny a časopisy, avšak v jiném prostředí - mobilní aplikaci. (nárůst těchto služeb činí 135 %)


  • Optimalizace zařízení
I když efekt není moc zřejmý, uživatelé nadále stahují aplikace, které zvyšují výkon, chladí chytré telefony a chrání baterii.


  • Lifehacks
Lidé denně potřebují tipy na nakupování, životní styl a další lifehacky. (81% nárůst)


  • Messengers a aplikace pro cestování a sport
Rozvoj těchto aplikací je více než 50%. Jen si vzpomeňte na to, kolik nových messengerů se objevilo v posledních dvou letech. Když si uvědomíte, že některá aplikace může zjednodušit plánování cesty nebo zefektivnit sportování, máte hned další důvod k tomu navštívit obchod s aplikacemi.


Klíčovým sdělením tohoto seznamu je - sledovat a reagovat na potřeby a zájmy lidí, nacházejte problémy uživatelů a zbavujte se jich.

Co je ještě důležité vědět o perspektivách aplikací?

Pokud chcete najmout tým a vytvořit svou vlastní aplikaci, věnujte pozornost vývojovým trendům, abyste neudělali velkou chybu:


  • Design mobilních aplikací


Musí být jednoduchý, minimalistický a pohodlný. Pokud uživatel potřebuje 10 minut na to, aby aplikaci pochopil, odstraní ji ještě předtím, než těch 10 minut uběhne. Ve vývoji software se jedná o tzv. UX design. Proto se ujistěte, že vaši návrháři jsou seznámeni s těmito trendy nebo najměte šikovného dodavatele software.


Progresivní webové aplikace kombinují to nejlepší ze světa webu a světa aplikací. Jsou užitečné pro uživatele od prvního otevření stránky v prohlížeči, nevyžadují instalaci. Tento trend nabírá obrátky v moderním vývojovém prostředí. Pokud chcete vytvořit PWA, potřebujete kvalitního vývojáře s dlouholetou zkušeností.

Teď máte všechny potřebné informace pro implementaci vašeho podnikatelského nápadu. Odvažte se na to s iQuestem. 😉👍

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Metody vývoje aplikací. Waterfall, V-model, Inkrementální model

Existuje několik osvědčených metod pro vývoj software, tzv. best practices. Volba konkretní metody závisí na specifikaci projektu, rozpočtu, subjektivní preferenci a dokonce i temperamentu vedoucího. V tomto článku krátce popíšeme základní metody vývoje webových a mobilních aplikací. «Waterfall Model» (model vodopádu) Jedna z nejstarších metod, zahrnuje postupné procházení etap, z nichž každá musí být plně dokončena, než se začne další. Pomocí modelu vodopádu je snadné řídit projekt. Vývoj je rychlý, náklady a doba trvání jsou předem definovány. Má to ovšem i druhou stránku. Vodopádový model poskytne vynikající výsledek pouze v projektech s jasnými a předem definovanými požadavky a způsoby jejich realizace. Není zde možnost udělat krok zpět, testování začne až poté, co je vývoj ukončen nebo téměř dokončen. Kdy použít model vodopádu? Pouze tehdy, když jsou požadavky známé, jasné a pevně stanovené. Rozporné požadavky neexistují. Nejsou žádné problémy s dost

Co je MVP a proč se vyplatí být minimalistou při vývoji software?

Plánujete vývoj softwarové aplikace? Vydejte se cestou MVP, tedy minimálního životaschopného produktu (Minimal Viable Product). Velmi pravděpodobně vám to ušetří mnoho peněz a starostí. Co je MVP? Pojďme se podívat na to, co se za zkratkou MVP skrývá. MVP neboli minimal viable product je v našem případě software, který je spuštěn s nejmenší možnou funkcionalitou vyvinutou v co nejkratším čase a za co nejnižší možné náklady. Výsledkem je, že můžete rychle získat relevantní zpětnou vazbu od reálných uživatelů. Díky MVP zjistíte, co uživatelé OPRAVDU potřebují a chtějí. Konečný produkt (aplikace či služba) vzniká na základě získané zpětné vazby. V podstatě se jedná o strategii vývoje, která minimalizuje rizika při zavádění nových produktů a služeb a v praxi vám ušetří nejen peníze, ale i čas a energii.  Vývoj mobilní aplikace/software podle strategie MVP spočívá ve vytvoření nejjednodušší verze software , která má sice minimum vlastností a funkcí, ale zároveň je dostatečně výkonná, aby b