Přeskočit na hlavní obsah

Proč vyvíjíme webové aplikace v Ruby on Rails?

Vývoj webových aplikací Ruby on Rails

Již léta vyvíjíme webové aplikace v šikovném frameworku Ruby on Rails. Proč si vybíráme Ruby? V tomto článku se pokusíme odpovědět na tuto otázku.

Ruby je dynamický, reflexní, vysokoúrovňový programovací jazyk pro rychlé a pohodlné programování.

Ruby on Rails je plnohodnotný víceúrovňový framework pro vytváření webových aplikací. Je založen na nejmodernějších technologiích, které umožňují snadno a rychle vyvíjet webové aplikace na míru pro zákazníka.

Vývojáři

Programovací jazyk Ruby není úplně pro začátečníky. Je těžké tento jazyk ovládnout, takže programátoři začínají pracovat s Ruby po několika letech práce v jiných programovacích jazycích. Průměrný věk programátora na Ruby je 25-28 let. Běžný programátor začátečník v Ruby on Rails je zkušený vývojář s mnoha znalostmi, zkušenostmi ve vývoji projektů v jiných jazycích, pochopením principů programování a vynikajícím pochopením vývoje webu obecně.

Klíčové výhody Ruby / Ruby on Rails

Rychlost vývoje

Hlavní výhodou programovacího jazyka Ruby a frameworku Ruby on Rails je rychlost vývoje webových aplikací. Praxe ukazuje, že rychlost vývoje projektů v Ruby on Rails se zvyšuje o 30-40 % oproti jinému programovacímu jazyku nebo frameworku. Rychlost vývoje je především dána rozsáhlou sadou standardních nástrojů RoR, obrovskou sadou hotových řešení v komunitě, jazykem Ruby a snadným programováním. Jednou z nejdůležitějších částí kultury RoR je socialita - vyřešil jsi problém, pomoz ho vyřešit ostatním. V současné době jsou tedy v otevřeném přístupu uloženy tisíce hotových řešení pro různé úkoly.

Kultura a standardy

Ruby on Rails je framework. Frameworky často nedovolují tvořivost. Jistě, že v Ruby on Rails můžete vytvořit svůj projekt a programovat libovolným směrem, aniž byste se spoléhali na standardy. Standardy přidělování souborů v projektu, standardy psaní kódu v projektu, obecná pravidla programování v Ruby on Rails hodně pomáhají strukturovat každý projekt. Díky tomu je projekt čitelný. Projekt vytvořený v RoR je zpravidla jasný pro každého vývojáře.

Proč vyvíjet v Ruby on Rails?

  • Rychlost vývoje softwaru. Vývojáři Ruby On Rails mohou vytvářet efektivní webové aplikace pro podporu podnikání pomocí standardních programovacích nástrojů Ruby on Rails.
  • Flexibilita. Rails je flexibilní platforma, která umožňuje vývojářům aktualizovat aplikace vytvořené v RoR rychle a snadno.
  • Svoboda použití. Webové aplikace na platformě Ruby on Rails jsou multiplatformní a jsou kompatibilní s různými platformami včetně iOS a OS X.
  • Produktivita. Ruby je výmluvný a stručný jazyk, který v kombinaci s množstvím knihoven třetích stran umožňuje neuvěřitelně produktivní vývoj. Dá se říct, že je to nejproduktivnější programovací jazyk.

Pokud aplikace vyžaduje realizaci složité obchodní logiky, musí pracovat rychle a zvládat velké zatížení, pak je Ruby on Rails správná volba pro Vaše podnikaní.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

14 tipů pro návrh ikon mobilních aplikací.

Ikona mobilní aplikace je malý obrázek, který prezentuje aplikaci v mobilním světě , na zařízení uživatele a na obchodech s aplikacemi. Pokud budete brzy vytvářet svoji mobilní aplikaci a návrh ikonky k tomu, přečtěte si tyto tipy. Pomohou vám vyhnout se chybám, se kterými se nováčci mohou setkat. Grafik by se měl soustředit na vzhled ikony, protože se uživatelé často pří výběru aplikace řídí právě vzhledem ikony. Proto nabízíme následující tipy pro vytvoření návrhu ikony mobilní aplikace. Postupujte podle pokynů mobilních výrobců Ikony neexistují samy o sobě, ale uvnitř grafického obalu určitého systému . Měly by se harmonicky vejít do rozhraní aplikace, nevypadat zvláštně vedle ikon jiných aplikací, ale současně být jedinečné. Proto vývoj ikony aplikace začíná seznámením se s příručkou výrobce systému. Zde jsou příručky, se kterými byste měli začít: Oficiální stránka věnovaná Material Design pro Android . Zde si můžete přečíst o stylu, animaci, komponente

Průvodce pro začátečníky ke spuštění a propagaci aplikace.

Poprvé vyvíjíte mobilní aplikaci ? Určitě máte spoustu otázek: Stojí to za to? Má to smysl? Jak se o tom lidé dozvědí? Zde jsou nejobvyklejší otázky a odpovědi, které pomohou začátečníkům vyvinout úspěšnou aplikaci. Mám hodně různých nápadů. Který si mám vybrat? Nejúspěšnější podnikatelé si vybudovali vlastní podnikání tím, že uvádí do praxe mnoho svých myšlenek. Proto se neomezujte na jednu myšlenku. Vytvoření aplikace je podobné vydávání hudebního singlu. Nikdy nevíte, který single přinese úspěch. Nápady testujte v aplikaci 4 až 6 měsíců, a pokud nevidíte rostoucí uživatelskou základnu, přejděte na další nápad. Mám nápad na aplikaci. Čím mám začít? Začněte tím, že svůj nápad jasně a podrobně popište na papír. Zkuste vytvořit detailní wireframe/šablonu budoucí aplikace. Poté, co jste určili vaše požadavky, potřebujete profesionální vývojářskou společnost, která bude schopna udělat návrh, projekt a vyvíjet Vaši aplikaci. Jak zjistím, jestli má uživatel zájem o mou aplikaci? M