Přeskočit na hlavní obsah

Proč vyvíjíme webové aplikace v Ruby on Rails?

Vývoj webových aplikací Ruby on Rails

Již léta vyvíjíme webové aplikace v šikovném frameworku Ruby on Rails. Proč si vybíráme Ruby? V tomto článku se pokusíme odpovědět na tuto otázku.

Ruby je dynamický, reflexní, vysokoúrovňový programovací jazyk pro rychlé a pohodlné programování.

Ruby on Rails je plnohodnotný víceúrovňový framework pro vytváření webových aplikací. Je založen na nejmodernějších technologiích, které umožňují snadno a rychle vyvíjet webové aplikace na míru pro zákazníka.

Vývojáři

Programovací jazyk Ruby není úplně pro začátečníky. Je těžké tento jazyk ovládnout, takže programátoři začínají pracovat s Ruby po několika letech práce v jiných programovacích jazycích. Průměrný věk programátora na Ruby je 25-28 let. Běžný programátor začátečník v Ruby on Rails je zkušený vývojář s mnoha znalostmi, zkušenostmi ve vývoji projektů v jiných jazycích, pochopením principů programování a vynikajícím pochopením vývoje webu obecně.

Klíčové výhody Ruby / Ruby on Rails

Rychlost vývoje

Hlavní výhodou programovacího jazyka Ruby a frameworku Ruby on Rails je rychlost vývoje webových aplikací. Praxe ukazuje, že rychlost vývoje projektů v Ruby on Rails se zvyšuje o 30-40 % oproti jinému programovacímu jazyku nebo frameworku. Rychlost vývoje je především dána rozsáhlou sadou standardních nástrojů RoR, obrovskou sadou hotových řešení v komunitě, jazykem Ruby a snadným programováním. Jednou z nejdůležitějších částí kultury RoR je socialita - vyřešil jsi problém, pomoz ho vyřešit ostatním. V současné době jsou tedy v otevřeném přístupu uloženy tisíce hotových řešení pro různé úkoly.

Kultura a standardy

Ruby on Rails je framework. Frameworky často nedovolují tvořivost. Jistě, že v Ruby on Rails můžete vytvořit svůj projekt a programovat libovolným směrem, aniž byste se spoléhali na standardy. Standardy přidělování souborů v projektu, standardy psaní kódu v projektu, obecná pravidla programování v Ruby on Rails hodně pomáhají strukturovat každý projekt. Díky tomu je projekt čitelný. Projekt vytvořený v RoR je zpravidla jasný pro každého vývojáře.

Proč vyvíjet v Ruby on Rails?

  • Rychlost vývoje softwaru. Vývojáři Ruby On Rails mohou vytvářet efektivní webové aplikace pro podporu podnikání pomocí standardních programovacích nástrojů Ruby on Rails.
  • Flexibilita. Rails je flexibilní platforma, která umožňuje vývojářům aktualizovat aplikace vytvořené v RoR rychle a snadno.
  • Svoboda použití. Webové aplikace na platformě Ruby on Rails jsou multiplatformní a jsou kompatibilní s různými platformami včetně iOS a OS X.
  • Produktivita. Ruby je výmluvný a stručný jazyk, který v kombinaci s množstvím knihoven třetích stran umožňuje neuvěřitelně produktivní vývoj. Dá se říct, že je to nejproduktivnější programovací jazyk.

Pokud aplikace vyžaduje realizaci složité obchodní logiky, musí pracovat rychle a zvládat velké zatížení, pak je Ruby on Rails správná volba pro Vaše podnikaní.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Metody vývoje aplikací. Waterfall, V-model, Inkrementální model

Existuje několik osvědčených metod pro vývoj software, tzv. best practices. Volba konkretní metody závisí na specifikaci projektu, rozpočtu, subjektivní preferenci a dokonce i temperamentu vedoucího. V tomto článku krátce popíšeme základní metody vývoje webových a mobilních aplikací. «Waterfall Model» (model vodopádu) Jedna z nejstarších metod, zahrnuje postupné procházení etap, z nichž každá musí být plně dokončena, než se začne další. Pomocí modelu vodopádu je snadné řídit projekt. Vývoj je rychlý, náklady a doba trvání jsou předem definovány. Má to ovšem i druhou stránku. Vodopádový model poskytne vynikající výsledek pouze v projektech s jasnými a předem definovanými požadavky a způsoby jejich realizace. Není zde možnost udělat krok zpět, testování začne až poté, co je vývoj ukončen nebo téměř dokončen. Kdy použít model vodopádu? Pouze tehdy, když jsou požadavky známé, jasné a pevně stanovené. Rozporné požadavky neexistují. Nejsou žádné problémy s dost

Co je MVP a proč se vyplatí být minimalistou při vývoji software?

Plánujete vývoj softwarové aplikace? Vydejte se cestou MVP, tedy minimálního životaschopného produktu (Minimal Viable Product). Velmi pravděpodobně vám to ušetří mnoho peněz a starostí. Co je MVP? Pojďme se podívat na to, co se za zkratkou MVP skrývá. MVP neboli minimal viable product je v našem případě software, který je spuštěn s nejmenší možnou funkcionalitou vyvinutou v co nejkratším čase a za co nejnižší možné náklady. Výsledkem je, že můžete rychle získat relevantní zpětnou vazbu od reálných uživatelů. Díky MVP zjistíte, co uživatelé OPRAVDU potřebují a chtějí. Konečný produkt (aplikace či služba) vzniká na základě získané zpětné vazby. V podstatě se jedná o strategii vývoje, která minimalizuje rizika při zavádění nových produktů a služeb a v praxi vám ušetří nejen peníze, ale i čas a energii.  Vývoj mobilní aplikace/software podle strategie MVP spočívá ve vytvoření nejjednodušší verze software , která má sice minimum vlastností a funkcí, ale zároveň je dostatečně výkonná, aby b