Proč vyvíjíme webové aplikace v Ruby on Rails?

Vývoj webových aplikací Ruby on Rails

Již léta vyvíjíme webové aplikace v šikovném frameworku Ruby on Rails. Proč si vybíráme Ruby? V tomto článku se pokusíme odpovědět na tuto otázku.

Ruby je dynamický, reflexní, vysokoúrovňový programovací jazyk pro rychlé a pohodlné programování.

Ruby on Rails je plnohodnotný víceúrovňový framework pro vytváření webových aplikací. Je založen na nejmodernějších technologiích, které umožňují snadno a rychle vyvíjet webové aplikace na míru pro zákazníka.

Vývojáři

Programovací jazyk Ruby není úplně pro začátečníky. Je těžké tento jazyk ovládnout, takže programátoři začínají pracovat s Ruby po několika letech práce v jiných programovacích jazycích. Průměrný věk programátora na Ruby je 25-28 let. Běžný programátor začátečník v Ruby on Rails je zkušený vývojář s mnoha znalostmi, zkušenostmi ve vývoji projektů v jiných jazycích, pochopením principů programování a vynikajícím pochopením vývoje webu obecně.

Klíčové výhody Ruby / Ruby on Rails

Rychlost vývoje

Hlavní výhodou programovacího jazyka Ruby a frameworku Ruby on Rails je rychlost vývoje webových aplikací. Praxe ukazuje, že rychlost vývoje projektů v Ruby on Rails se zvyšuje o 30-40 % oproti jinému programovacímu jazyku nebo frameworku. Rychlost vývoje je především dána rozsáhlou sadou standardních nástrojů RoR, obrovskou sadou hotových řešení v komunitě, jazykem Ruby a snadným programováním. Jednou z nejdůležitějších částí kultury RoR je socialita - vyřešil jsi problém, pomoz ho vyřešit ostatním. V současné době jsou tedy v otevřeném přístupu uloženy tisíce hotových řešení pro různé úkoly.

Kultura a standardy

Ruby on Rails je framework. Frameworky často nedovolují tvořivost. Jistě, že v Ruby on Rails můžete vytvořit svůj projekt a programovat libovolným směrem, aniž byste se spoléhali na standardy. Standardy přidělování souborů v projektu, standardy psaní kódu v projektu, obecná pravidla programování v Ruby on Rails hodně pomáhají strukturovat každý projekt. Díky tomu je projekt čitelný. Projekt vytvořený v RoR je zpravidla jasný pro každého vývojáře.

Proč vyvíjet v Ruby on Rails?

  • Rychlost vývoje softwaru. Vývojáři Ruby On Rails mohou vytvářet efektivní webové aplikace pro podporu podnikání pomocí standardních programovacích nástrojů Ruby on Rails.
  • Flexibilita. Rails je flexibilní platforma, která umožňuje vývojářům aktualizovat aplikace vytvořené v RoR rychle a snadno.
  • Svoboda použití. Webové aplikace na platformě Ruby on Rails jsou multiplatformní a jsou kompatibilní s různými platformami včetně iOS a OS X.
  • Produktivita. Ruby je výmluvný a stručný jazyk, který v kombinaci s množstvím knihoven třetích stran umožňuje neuvěřitelně produktivní vývoj. Dá se říct, že je to nejproduktivnější programovací jazyk.

Pokud aplikace vyžaduje realizaci složité obchodní logiky, musí pracovat rychle a zvládat velké zatížení, pak je Ruby on Rails správná volba pro Vaše podnikaní.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vydělat na mobilní aplikaci v roce 2018?