Přeskočit na hlavní obsah

Trendy ve webovém vývoji v roce 2018


Webové technologie se vyvíjejí hodně rychle. Měli byste vždy držet krok s dobou, co bylo populární včera, nemusí být populární zítra. Webový průmysl je pozoruhodný svou nestabilitou. Některé technologie jsou rychle nahrazeny jinými. V tomto článku probereme trendy ve webovém vývoji 2018.

Javascript

Javascript byl v trendu v roce 2017 a stále se rozvíjí. Knihovny založené na Javascriptu jsou flexibilnější, pohodlnější a výkonnější. V roce 2018 bude pokračovat boj mezi Angular a React. Oba frameworky mají své výhody a nevýhody. Angular má hodně fanoušků, ovšem příznivců Reactu také není málo. Podle Google Trends je React trochu populárnější. Situace se však může změnit v roce 2018.

Podle přehledu Stack Overflow je Javascript nejpoužívanější programovací jazyk v roce 2017. Průzkumu se účastnilo 64 000 vývojářů a už 5 let za sebou je Javasript na prvním místě.
SPA (Single Page Application)

SPA založená na javascriptu se stává stále více populárnější. A není to překvapující. SPA funguje perfektně na všech zařízeních, vykazuje vysoký výkon a rychlost vývoje. V roce 2018 poroste počet SPA, bohužel nejsou zatím všude používané.

PWA (Progressive Web Apps)
Progresivní webové aplikace oznámil v roce 2015 Google. Již v roce 2016 začali tento formát aplikace používat velké webové stránky. S ohledem na skutečnost, že mobilní aplikace ztrácejí svou atraktivitu kvůli přeplněnosti trhu, jsou PWA vynikající alternativou. Pomůžeme Vám vytvořit progresivní webovou aplikaci pro Vaše podnikání.Ecommerce
Ecommerce neboli elektronické obchodování bude vždy populární. V roce 2018 budou použity stále stejné technologie a frameworky. Vývojáři upřednostňují platformy Magento CMS a Shopify. Stále více společností začne zavádět personalizační technologie a analýzu behaviorálních faktorů. Stránky budou shromažďovat podrobné informace o uživatelích a jejich preferencích. Obsah se pro každého uživatele přizpůsobí na základě historie chování. Eshopy lépe poznají své návštěvníky a nabídnou jim pouze relevantní produkty. Představte si, že půjdete do obchodu a prodejci znají vaše jméno a vaše preference.

Bots (Artificial intelligence)
Chatové boty založené na umělé inteligenci získaly v roce 2017 neuvěřitelnou popularitu. Někteří uživatelé již vědí, jak chatovací boty od Facebooku začali vzájemně komunikovat a vymyslely svůj vlastní jazyk. Tento úžasný příběh ukazuje, že jsme na pokraji nových transformací. Chatové boty vytvořené na základě umělé inteligence a neuronové sítě se budou i nadále vyvíjet a pomáhají tak zvýšit online komunikaci. Je zajímavé, kam to směruje a rozhodně se jedná o bezpodmínečný trend vývoje webových aplikací 2018.

Blockchain
Myslím si, že někteří z vás určitě slyšeli o Blockchain a jeho popularitě v internetovém prostoru. Pokud ještě nevíte, co to je, jednoduše to vysvětlím. Blockchain je metoda společného ukládání dat. Všechny informace nejsou umístěny na jednom místě, ale na tisících počítačů po celém světě. Hlavní výhodou je, že mezi transakcemi nejsou žádní zprostředkovatelé. Každá peněžní záloha je ověřena na základě komplexního algoritmu, ve kterém se účastní stovky počítačů po celém světě. Blockchain má vysoký stupeň ochrany. Pro perspektivu této technologie může svědčit skutečnost, že mnoho nadnárodních bank uvažuje o možnosti realizace Blockchain ve své práci.

Internet of things (IoT)
Internet věcí je síť fyzických zařízení, která jsou vybavena elektronikou, softwarem, senzory, pohyblivými částmi a síťovou konektivitou, která umožňuje těmto zařízením se propojit a vyměňovat si data. Řešení Internet věcí postupně vstupuje do života každého člověka. Jsme na pokraji globálního zavedení inteligentních zařízení. Navíc, pokud se před několika lety přístroje používaly spíš jen pro zábavu,teď se IoT začalo zavádět ve velkých mezinárodních společnostech v různých odvětvích ekonomiky. Inteligentní zařízení umožňují efektivněji využívat zdroje. Pro podnikání se otevřou neomezené příležitosti ke zvýšení efektivity. Podle údajů Statista se počet inteligentních zařízení v roce 2025 zvýší o 3,5 krát. Jsme na pokraji úplné implementace technologií IoT.Motion UI
V roce 2018 se webová animace bude nadále rozvíjet. Jedním z trendů webového designu v roce 2018 bude vývoj gif animací a samozřejmě použití Motion UI. Tato knihovna bude v roce 2018 i nadále získávat popularitu. Motion UI umožňuje vývojářům snadno animovat obsah a prvky webové stránky. Vývoj je založen na Sass. Jedná se o jednu z nejlepších knihoven pro vývoj interaktivních efektů pro vaše webové stránky.
Pokud chcete vytvořit vlastní informační systém či progresivní webovou aplikaci, obraťte se na nás.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Progressive Web Apps! Proč tvořit Progresivní Webové Aplikace pro své podnikání?

Představte si, že vaše stránky interagují s uživatelem jako aplikace. To znamená, že uživatel ji může nainstalovat na libovolné zařízení, dostávat oznámení a pracovat s aplikací (i bez připojení k internetu). To je skutečná technologie, kterou aktivně podporuje Google. V tomto článku Vám progresivní webové aplikace popíšu detailně. Google poprvé použil termín Progressive web apps (PWA) v roce 2015. Tento způsob tvorby webové stránky přitáhl pozornost díky relativní jednoduchosti vývoje a téměř okamžité interakce s uživatelem. Co je nakonec PWA? Můžete to vnímat jako web vytvořený s použitím webových technologií, ale interaguje s uživatelem jako aplikace. Progresivní webové aplikace přenáší funkce, které očekáváme od nativních aplikací, do prostředí mobilních prohlížečů, a to tím, že využívá standardní technologie a běží v zabezpečeném kontejneru dostupném všem uživatelům na webu. Rozdíly PWA od nativních aplikací PWA můžou být použité v prohlížečích Google, Opera,

7 rad pro začínající webové vývojáře

Umíte vytvářet jednoduché webové stránky nebo mobilní aplikace a chtěli byste si efektivně osvojit nové přínosné dovednosti a vyvíjet co nejkvalitnější systémy? Jsem vývojářkou iQuest týmu, s pracovní zkušeností zhruba rok, a každodenní využití těchto principů mi pomohlo posunout se dopředu za relativně krátkou dobu. Těchto 7 rad vám pomohou posunout se dál a zároveň se vyvarovat zbytečného stresu. Začněte něčím jednoduchým Začněte s něčím malým a jednoduchým, kde máte velkou šanci úkol zvládnout. Buďte trpěliví. Jakmile ovládnete základy, začněte je aplikovat na dílčí úkoly komplexnějších věcí. Zvolte vhodné prostředí pro rychlejší rozvoj Najděte společnost, která je ochotna vás rozvíjet, a s kterou budete vzájemně spokojeni. Myslím, že je hodně důležité hledat firmu, kde si lidé navzájem pomáhají. Něco nevědět není známkou slabosti, obzvlášť v této profesi Jestli něco nevíte, je dobré se nad věcí zamyslet a co nejpřesněji zformulovat a popsat svůj dotaz. Odpověď s