Přeskočit na hlavní obsah

Jak mobilní aplikace ovlivňují internet věcí


V posledních letech výrazně vzrostl počet mobilních aplikací pro interakci s IoT, což silně ovlivnilo vývoj internetu věcí. Jsou to právě mobilní aplikace, které významně ovlivňují růst trendu IoT. Mobilní aplikace neslouží pouze jako nástroj pro společnosti, které se zabývají technologií IoT. Tyto společnosti usilují o vytvoření inteligentnějších zařízení, které jsou zaměřeny na zlepšení různých aspektů života lidí.

Výcvik ve formě hry

Představte si zařízení, které vás může něco naučit a zároveň vám může částečně nahradit potřebu domácího mazlíčka. Cozmo je malý chytrý robot, který disponuje osobností s umělými emocemi. Ve skutečnosti se jedná o interaktivní hračku, která může uživateli pomoct naučit se programovat.
Robot má vlastní procesor, který určuje chování hračky. Současně se připojuje ke konkrétní mobilní aplikaci, která zpracovává většinu operací a příkazů pomocí umělé inteligence.
Aplikace Cozmo spojuje váš mobilní telefon s robotem přes Wi-Fi. Robot vytváří vlastní zabezpečenou síť, ke které se musí uživatel připojit při každém spuštění aplikace.


Vzdálená komunikace domácích mazlíčků a jejich majitelů

PetChatz je interaktivní systém, který umožňuje majitelům domácích zvířat komunikovat se svými mazlíčky prostřednictvím audio a video odkudkoliv na světě. PetChatz také umožňuje majitelům zvířat hrát hry se svými mazlíčky a odměňovat je chutnými cenami. Pomocí tohoto zařízení můžete volat svému domácímu mazlíčkovi a také on může zavolat na Vaši mobilní aplikaci kliknutím na tlačítko, které spustí připojení. Díky tomuto zařízení a mobilní aplikaci můžete vždy zůstat v kontaktu se svým domácím zvířetem, ať jste kdekoli. Tento systém je dost podobný slavnému zařízení PetCube, který úspěšně obdržel finanční prostředky v rámci crowdfunding kampaně.


Ovládaní domu

Inteligentní dům je další koncept internetu věcí. Připojením domácích spotřebičů máte plnou kontrolu nad funkcí Vašich domácích zařízení. Díky připojení k Internetu mohou IoT-aplikace posílat push notifikace na mobil a tím umožňují uživatelům nastavovat, zapínat a vypínat systémy, když jsou daleko od domova.
Jeden z takových systémů je například KNX - Smart Home, s jehož pomocí si můžete být jisti, že se v domě zbytečně nesvítí, záclony jsou zatažené, varná deska a topení jsou vypnuté a alarm je aktivován. Pomocí této technologie můžete prostřednictvím mobilní aplikace ovládat jakékoliv elektrické zařízení ve vaší domácnosti. Majitelé tak mohou ušetřit až 45 % roční spotřeby energie.Tržní poptávka po mobilních aplikacích, pomocí kterých můžeme ovládat zařízení, rychle roste. Mobilní aplikace mají významný dopad na průmysl IoT, protože poskytují pohodlné, včasné a účinné způsoby správy připojených zařízení. Technologickým společnostem se tak otevřel obrovský trh, kde je spoustu nových příležitostí.

S vývojem mobilní aplikace Vám pomůže iQuest. Máme spoustu zkušeností s vytvářením mobilních aplikací pro iOS a Android. Kontaktujte nás a proměňte svůj nápad ve skutečnost.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

Programování je jednou z nejcennějších dovedností pro profesní růst, osobní rozvoj a vytváření něčeho úžasného. Je čas popsat deset tipů pro ty, kteří právě začínají svou cestu do programovacího světa. 1. Zjistěte, proč chcete programovat Zvolený směr ve výuce bude záviset na tom, proč se chcete naučit programovat a jak dlouho jste ochotni věnovat tomuto procesu. Pokud chcete být programátorem, je třeba začít s odborným kurzem (společnost Google sestavila seznam dovedností a kurzů pro ty, kteří chtějí být programátorem). Pokud chcete vytvářet hry a webové stránky pro zábavu ve svém volném čase, interaktivní kurzy jsou nejlepší volbou. Bloc vytvořil srovnávací tabulku kurzů v závislosti na zatížení, nákladech a důvodech k osvojení si programování. 2. Vyberte správný jazyk programování Neexistuje nejlepší programovací jazyk. Jakmile se naučíte jeden, nebude pro vás problém zvládnout další. Takže se nemusíte koncertovat na volbu pouze jednoho jazyka. Nicméně předpokládá s

Metody vývoje aplikací. Waterfall, V-model, Inkrementální model

Existuje několik osvědčených metod pro vývoj software, tzv. best practices. Volba konkretní metody závisí na specifikaci projektu, rozpočtu, subjektivní preferenci a dokonce i temperamentu vedoucího. V tomto článku krátce popíšeme základní metody vývoje webových a mobilních aplikací. «Waterfall Model» (model vodopádu) Jedna z nejstarších metod, zahrnuje postupné procházení etap, z nichž každá musí být plně dokončena, než se začne další. Pomocí modelu vodopádu je snadné řídit projekt. Vývoj je rychlý, náklady a doba trvání jsou předem definovány. Má to ovšem i druhou stránku. Vodopádový model poskytne vynikající výsledek pouze v projektech s jasnými a předem definovanými požadavky a způsoby jejich realizace. Není zde možnost udělat krok zpět, testování začne až poté, co je vývoj ukončen nebo téměř dokončen. Kdy použít model vodopádu? Pouze tehdy, když jsou požadavky známé, jasné a pevně stanovené. Rozporné požadavky neexistují. Nejsou žádné problémy s dost

Co je MVP a proč se vyplatí být minimalistou při vývoji software?

Plánujete vývoj softwarové aplikace? Vydejte se cestou MVP, tedy minimálního životaschopného produktu (Minimal Viable Product). Velmi pravděpodobně vám to ušetří mnoho peněz a starostí. Co je MVP? Pojďme se podívat na to, co se za zkratkou MVP skrývá. MVP neboli minimal viable product je v našem případě software, který je spuštěn s nejmenší možnou funkcionalitou vyvinutou v co nejkratším čase a za co nejnižší možné náklady. Výsledkem je, že můžete rychle získat relevantní zpětnou vazbu od reálných uživatelů. Díky MVP zjistíte, co uživatelé OPRAVDU potřebují a chtějí. Konečný produkt (aplikace či služba) vzniká na základě získané zpětné vazby. V podstatě se jedná o strategii vývoje, která minimalizuje rizika při zavádění nových produktů a služeb a v praxi vám ušetří nejen peníze, ale i čas a energii.  Vývoj mobilní aplikace/software podle strategie MVP spočívá ve vytvoření nejjednodušší verze software , která má sice minimum vlastností a funkcí, ale zároveň je dostatečně výkonná, aby b