Jak mobilní aplikace ovlivňují internet věcí


V posledních letech výrazně vzrostl počet mobilních aplikací pro interakci s IoT, což silně ovlivnilo vývoj internetu věcí. Jsou to právě mobilní aplikace, které významně ovlivňují růst trendu IoT. Mobilní aplikace neslouží pouze jako nástroj pro společnosti, které se zabývají technologií IoT. Tyto společnosti usilují o vytvoření inteligentnějších zařízení, které jsou zaměřeny na zlepšení různých aspektů života lidí.

Výcvik ve formě hry

Představte si zařízení, které vás může něco naučit a zároveň vám může částečně nahradit potřebu domácího mazlíčka. Cozmo je malý chytrý robot, který disponuje osobností s umělými emocemi. Ve skutečnosti se jedná o interaktivní hračku, která může uživateli pomoct naučit se programovat.
Robot má vlastní procesor, který určuje chování hračky. Současně se připojuje ke konkrétní mobilní aplikaci, která zpracovává většinu operací a příkazů pomocí umělé inteligence.
Aplikace Cozmo spojuje váš mobilní telefon s robotem přes Wi-Fi. Robot vytváří vlastní zabezpečenou síť, ke které se musí uživatel připojit při každém spuštění aplikace.


Vzdálená komunikace domácích mazlíčků a jejich majitelů

PetChatz je interaktivní systém, který umožňuje majitelům domácích zvířat komunikovat se svými mazlíčky prostřednictvím audio a video odkudkoliv na světě. PetChatz také umožňuje majitelům zvířat hrát hry se svými mazlíčky a odměňovat je chutnými cenami. Pomocí tohoto zařízení můžete volat svému domácímu mazlíčkovi a také on může zavolat na Vaši mobilní aplikaci kliknutím na tlačítko, které spustí připojení. Díky tomuto zařízení a mobilní aplikaci můžete vždy zůstat v kontaktu se svým domácím zvířetem, ať jste kdekoli. Tento systém je dost podobný slavnému zařízení PetCube, který úspěšně obdržel finanční prostředky v rámci crowdfunding kampaně.


Ovládaní domu

Inteligentní dům je další koncept internetu věcí. Připojením domácích spotřebičů máte plnou kontrolu nad funkcí Vašich domácích zařízení. Díky připojení k Internetu mohou IoT-aplikace posílat push notifikace na mobil a tím umožňují uživatelům nastavovat, zapínat a vypínat systémy, když jsou daleko od domova.
Jeden z takových systémů je například KNX - Smart Home, s jehož pomocí si můžete být jisti, že se v domě zbytečně nesvítí, záclony jsou zatažené, varná deska a topení jsou vypnuté a alarm je aktivován. Pomocí této technologie můžete prostřednictvím mobilní aplikace ovládat jakékoliv elektrické zařízení ve vaší domácnosti. Majitelé tak mohou ušetřit až 45 % roční spotřeby energie.Tržní poptávka po mobilních aplikacích, pomocí kterých můžeme ovládat zařízení, rychle roste. Mobilní aplikace mají významný dopad na průmysl IoT, protože poskytují pohodlné, včasné a účinné způsoby správy připojených zařízení. Technologickým společnostem se tak otevřel obrovský trh, kde je spoustu nových příležitostí.

S vývojem mobilní aplikace Vám pomůže iQuest. Máme spoustu zkušeností s vytvářením mobilních aplikací pro iOS a Android. Kontaktujte nás a proměňte svůj nápad ve skutečnost.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vydělat na mobilní aplikaci v roce 2018?