Průvodce pro začátečníky ke spuštění a propagaci aplikace.


Poprvé vyvíjíte mobilní aplikaci? Určitě máte spoustu otázek: Stojí to za to? Má to smysl? Jak se o tom lidé dozvědí?
Zde jsou nejobvyklejší otázky a odpovědi, které pomohou začátečníkům vyvinout úspěšnou aplikaci.

Mám hodně různých nápadů. Který si mám vybrat?

Nejúspěšnější podnikatelé si vybudovali vlastní podnikání tím, že uvádí do praxe mnoho svých myšlenek. Proto se neomezujte na jednu myšlenku. Vytvoření aplikace je podobné vydávání hudebního singlu. Nikdy nevíte, který single přinese úspěch. Nápady testujte v aplikaci 4 až 6 měsíců, a pokud nevidíte rostoucí uživatelskou základnu, přejděte na další nápad.

Mám nápad na aplikaci. Čím mám začít?

Začněte tím, že svůj nápad jasně a podrobně popište na papír. Zkuste vytvořit detailní wireframe/šablonu budoucí aplikace. Poté, co jste určili vaše požadavky, potřebujete profesionální vývojářskou společnost, která bude schopna udělat návrh, projekt a vyvíjet Vaši aplikaci.

Jak zjistím, jestli má uživatel zájem o mou aplikaci?

Musíte rychle vstoupit na trh s prototypem. Nečekejte na vytvoření plné verze aplikace se všemi funkcemi. Udělejte aplikaci pouze s hlavními funkcemi a zjistěte, zda jsou uživatelé připraveni ji koupit. Pokud ano, brzy obdržíte mnoho důležitých recenzí od uživatelů, kteří za aplikaci zaplatili.

Vyvíjet aplikaci samostatně nebo si najmout vývojáře?

Některé z dnešních nejoblíbenějších aplikací byly původně vyvinuty vývojáři třetí strany.
Při vytváření první verze produktu je lepší pracovat s externím vývojářem, který pochopí vaše požadavky lépe než ostatní.

Jak mohu odeslat aplikaci do obchodu App Store nebo Google Play?

Vytvořte účet pro vývojáře v Apple a/nebo Google, zaregistrujte se na jejich webových stránkách a plaťte každoroční poplatek obchodu s aplikacemi ve výši 99 USD v App Store a 25 USD v Google Play. Faktický proces přidání aplikací do obchodů by měli provádět vývojáři.

Dokončil jsem svou aplikaci. Co teď?

Aplikace se neprodávají samy. Musíte je propagovat, aby je lidé snáze našli.

Jak mohu propagovat svou aplikaci?

Jednou z nejlepších forem reklamy pro vaši aplikaci, stejně jako pro každou firmu, jsou recenze a články třetí strany. Recenze z technických blogů, PR-článek na relevantním informačním portálu a ústní diskuse by měly být preferovanými způsoby. Je důležité udržet je na stejné úrovni, jakmile začnete vidět zvýšení zájmu. Kromě toho věnujte velkou pozornost recenzím, které napíšou uživatelé aplikace, a usilovně pracujte, abyste opravili negativní zpětnou vazbu.

Mám vytvořit mobilní aplikaci pro více platforem?

Hybridní aplikace zažívají velmi rychlý technologický rozvoj a šíření. Technologii tlačí vpřed zejména Google. Hybridní vývoj přináší nový způsob vývoje mobilních aplikací. Tvoří se pouze jedna mobilní aplikace, která je nasazená jako nativní na Android, iPhone i web. Ještě před několika lety vývoj mobilních aplikací prostřednictvím JavaScriptu nebyl nic jiného než zvláštní experiment.
Kolik stojí vývoj mobilní aplikace?

Odpověď závisí na mnoha faktorech. Náklady na vývoj se mohou pohybovat od 2 do 10 tisíc EUR nebo více, v závislosti na složitosti a funkcích.

Pokud plánujete vlastní mobilní aplikaci a potřebujete kvalitního vývojáře, kontaktujte nás.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

10 způsobů jak se naučit programovat samostatně.

7 rad pro začínající webové vývojáře

Jak vydělat na mobilní aplikaci v roce 2018?